Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mensator se chce poprat o NHL

28 2003
Sokolov - Hokejový brankář Lukáš Mensator se dnes vrací do Kanady, kde jej čeká druhá sezona v dresu juniorů klubu Ottawa 67's v Ontario Hockey League. Ještě před jejím začátkem však nastoupí do přípravného kempu Vancouveru, na němž se bude rozhodovat o kádru účastníka NHL. „Chci se poprat o místo v NHL, ale nepředpokládám, že se mi to teď povede. Místo brankáře je jen jedno. Ale chci nasbírat zkušenosti a ukázat se,“ prozradil Mensator své plány.

S devatenáctiletým odchovancem Sokolova a Karlových Varů byli v loňské sezoně trenéři spokojeni.

"Odchytal jsem pětašedesát zápasů. Kdyby se mi nedařilo, tolik šancí by mi asi nedali. To byl také můj hlavní cíl pro první sezonu, odehrát co nejvíce zápasů. V klubu vládne spokojenost i celkově, i když se nám nepodařilo vyhrát finále," připomněl Mensator.

Spokojen však byl nejen na ledě. "Nelituji toho, že jsem se vydal do zámoří, je to dobrá škola života. Zvykl jsem si být samostatný a naučil se jazyk. Navíc se omě dobře postarali a dostal jsem čtyři letenky na rok, takže za mnou mohla přijet maminka i přítelkyně," povídal gólman

"V kanadských juniorských klubech bývají dva cizinci, v té minulé mi pomáhal poznat prostředí Karol Sloboda ze Slovenska. Toho teď vystřídá sedmnáctiletý slovenský hráč, kterého ještě neznám. Takže v roli staršího budu pro změnu já," uvedl.

Doma strávil tři měsíce, během nichž kromě jiného doháněl zmeškané studium. Ještě včera skládal pololetní zkoušky čtvrtého ročníku gymnázia z češtiny a angličtiny.

"Víc jsem nestihl, druhé pololetí a maturitu si udělám až příští rok," plánuje Mensator.
Druhá sezona v Kanadě by mohla být i poslední. "Teoreticky můžu chytat v juniorském týmu až do dvaceti let, ale to už bych považoval za krok zpátky. Když se do roka nedostanu mezi seniory NHL, raději se vrátím domů," tvrdí Lukáš Mensator.

Autoři:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze