Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Messier do Edmontonu? Spíš ne

1 2003
Edmonton - Pokud legenda ledního hokeje Mark Messier kývne na nabídku nějakého týmu a nastoupí ke své 25. sezoně v NHL, vyrovná tím rekord neméně legendárního Gordieho Howea. Zatím se tak ale nestalo. O letních aktivitách dvaačtyřicetiletého útočníka se toho mnoho neví. Jeho dosavadní klub New York Rangers s ním údajně o další sezoně ještě nevyjednával. Zájem projevili Edmonton Oilers, kterým v 80. letech Messier pomohl k zisku pěti Stanleyovým pohárům. Kdyby se "The Moose" vrátil, bylo by to jistě hezké rozloučení s kariérou. Je zde však jeden obvyklý problém. Peníze.

Edmonton bude příští sezonu slavit 25 let od svého založení.

A kdyby se Messier vrátil ve své 25.sezoně do klubu, ve kterém začínal, v NHL by se zřejmě nenašel dojemnější příběh. 

Snad jen kdyby churavějící Pittsburgh pod vedením Maria Lemieuxe příští rok znovu získal Stanley Cup.

Edmonton už s Messierem a jeho otcem, který mu dělá agenta, navázal kontakt. Klub věří, že stárnoucí centr může stále ještě hodně nabídnout.

"Viděl jsem Marka hrát dva nebo tři týdny před koncem minulé sezony, " řekl trenér Oilers a Messierův dřívější spoluhráč Craig MacTavish. "Hrál neuvěřitelně."

Edmonton byl v minulé sezoně nejmladším týmem v NHL. Messierovi bude v lednu 43 let.     

"Myslím, že kdyby se vyjasnily některé věci, byl by nám jako mladému týmu nesmírně platný."
 
Překážkou v jeho návratu do Edmontonu však zřejmě bude finanční stránka věci. Messierova aktuální cena je i vzhledem k vysokému věku stále alespoň 3 miliony amerických dolarů. A to je pro střádající klub Oilers příliš mnoho.

"Zájem by tu byl, ale za 3 nebo 4 miliony určitě ne," citoval deník Edmonton Sun zdroj blízký klubu, který si nepřál být jmenován.

Generální manažer Kevin Lowe bude muset navíc předně podepsat smlouvu s populárním a zřejmě i nejplatnějším útočníkem v klubu Ryanem Smythem.

Smyth se pravděpodobně s klubem nedohodne a o jeho platu bude muset rozhodnout nezávislá arbitráž. Ta může dojít k závěru, že si pravidelný člen kanadské reprezentace zaslouží třeba až 5 milionů dolarů ročně. 

Což by znamenalo, že by se v Edmontonu museli s vyhlídkou na návrat slavného syna rozloučit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze