Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Konec! Hokejovým Varům došla trpělivost, junioři se do Ruska nevrátí

MHL. Ruská mládežnická liga se hraje v krajském městě především díky sponzorům jako Vemex (dceřiná společnost Gazpromu). | foto: Martin Stolař, MAFRA

23 2015
Juniorští hokejisté Karlových Varů končí v mezinárodní soutěži MHL, jež je mládežnickou obdobou KHL. Západočeský klub oznámil své rozhodnutí oficiálně, jeho pohnutky jsou ekonomické. Mladí hráči Energie již minulý týden neodcestovali k zápasům do Běloruska.

„Bohužel musíme konstatovat, že přes všechny písemné garance nebyly sliby ruské strany v čele s garantem projektu MHL v Karlových Varech panem Medveděvem naplněny. Finanční participace, kterou nám pan Medvěděv sliboval a písemně garantoval nebyla dodržena,“ uvedl generální manažer Miroslav Vaněk na klubovém webu.

Karlovým Varům se přitom v této sezoně v MHL dařilo a před vynechanými zápasy jim v tabulce Západní konference patřilo třetí místo.

„Jsme velmi zklamáni z přístupu ruské strany a vůbec jsme si během celého působení v MHL nedovedli představit, že by naše účast mohla skončit takovýmto způsobem,“ řekl Vaněk.

V soutěži, v níž hrají i týmy z Ruska, Lotyšska, Rakouska a Kazachstánu, působili Západočeši třetí sezonu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze