Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampaňské smím do Stanley Cupu nalévat jen já, řekl oslavenec Frolík

Michael Frolík se Stanley Cupem na Kladně | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

6 2013
S novým sestřihem a bez divokého strniště na tváři čekal Michael Frolík na přistání Stanley Cupu na pražském letišti. "Trochu jsem se musel upravit, abych zase vypadal jako člověk," řekl s úsměvem útočník klubu Winnipeg Jets. O pár hodin později v Kladně si však na sebe ještě natáhl dres Chicago Blackhawks, s nimiž v červnu vzácnou hokejovou trofej dobyl.

Na zahradu kladenského zámku dorazily kvůli stovky, možná tisíc fanoušků, z nichž někteří přijeli třeba až ze Špindlerova Mlýna. V odpoledním slunečním žáru ukázněně čekali ve frontě, aby se probojovali do milosrdného stínu, ve kterém se podepisoval Frolík. Opodál majestátně trůnil stříbrný pohár, kvůli němuž se hokejisté z různých koutů světa mohou přetrhnout.

Pětadvacetiletý forvard ho dovezl v bílém Porsche Cayenne. Z kufru mu ho pomohli vyzvednout dva bodyguardi z Hokejové Síně Slávy v Torontu, kteří trofej střeží při její tradiční letní pouti. Každý z hráčů vítězného týmu má den na pobavení s bájným Stanley Cupem.

"Je to vážně parádní zážitek. Bylo s tím hodně zařizování, ale teď nastávají příjemné chvíle. Pár hodin jsem měl pohár doma. Vyfotil jsem se s ním v bazénu. Už se těším, až ho ukážu lidem," řekl.

Fotogalerie

Takže jste na letišti nemusel dlouho čekat? Žádné zpoždění? Žádné zádrhele?
Naštěstí ne. Stáli jsme tam asi pět minut a bodyguardi už s bednou vyjížděli ven. Načasování bylo ideální. Pak jsme si doma udělali pár fotek s rodinou. Jsem rád, že se o radost podělím s kladenskými fanoušky. Vždyť jsem tady vyrůstal. 

Mrzí vás, že si pohár nemůžete nechat delší dobu?
Každý by ho chtěl mít déle než 24 hodin. Ale to jsou pravidla, s nimi nic nenaděláte.

Dostal jste instrukce, co se nesmí se Stanley Cupem provádět?
Už jsme to s jedním bodyguardem probírali. Nad hlavu bych ho měl zvedat jenom já, nikdo jiný. A nesmí se namočit, takže v bazénu jsem na něj dával pozor.

Takže z něj nemůžete pít šampaňské?
Můžeme. A asi i budeme! Ale vždycky ho musím nalévat já.

Slovenský bek Chára z něj jedl rýžový nákyp. Jiní hokejisté v něm nechávají sedět nemluvňata. Co zvláštního plánujete vy?
Přemýšleli jsme, ale těch věcí už bylo tolik, že se těžko dá přijít na něco nového. Ale pohár budu mít ještě ve středu ráno, takže mě třeba ještě něco napadne. Hlavní je podělit se o radost s lidmi, ať už tady, u nás v Kamenných Žehrovicích nebo v Horním Bezděkově na soukromé akci.

Půjdete vůbec spát?
Vypadá to, že ne. Ale podle pravidel mi Stanley Cup stejně o půlnoci vezmou a dají mi ho až ráno. Takže v noci se s ním blbnout nedá. Ta párty každopádně bude náročná i tak.

Dorazí vaši hokejoví kamarádi Voráček a spol.?
Voras nepřijede, už trénuje v Americe. Z těch známějších je tady jenom Ondra Pavelec a Jirka Tlustý.

Vypadáte najednou dost uhlazeně. Hodně jste se na nablýskanou návštěvu připravoval?
Musel jsem se trošku upravit, abych zase vypadal jako člověk. Jinak organizace byla náročná. Pořád jsem visel na telefonu, aby všechno navazovalo. Tak to snad klapne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze