Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Broš zvolil Mladou Boleslav, aby konečně zažil dlouhou sezonu

Michal Broš (vlevo) ještě v dresu Sparty. | foto: Libor ZavoralČTK

21 2013
Hokejová Mladá Boleslav možná působí jako magnet, který přitahuje sparťanské kapitány. Když před dvěma lety odcházel do Boleslavi David Výborný, céčko ve Spartě převzal Michal Broš. Hádejte, kde je teď?

Týmovým stálicím už se z dlouhých sezon, které kvůli opakujícím se účastem v baráži o extraligu končí leckdy až v polovině dubna, možná točí hlava. Teď však Mladá Boleslav paradoxně na hokejový maraton nalákala velkou posilu.

"Ve Spartě jsem poslední dvě sezony končil zbytečně brzo, takže se těším, že zase po nějaké době zažiju sezonu až do konce," řekl útočník Michal Broš, další velká osobnost po Davidu Výborném v týmu prvoligového favorita.

Nejdřív se zeptám na Spartu. Jak jste prožíval odchod z klubu svého srdce?
Beru to jako konec jedné dlouhé životní etapy. Nedá se říct, že bych s tím počítal, ale uvědomoval jsem si tuhle možnost. Z Finska jsem se vracel před pěti lety a za to období jsme získali se Spartou jednu medaili. Chápu, že je potřeba udělat změny.

Nemyslíte, že vám ve Spartě vzalo místo i svazové rozhodnutí o povinném nasazování juniorů?
Určitě, pět míst je hodně znát. Osobně si myslím, že těm klukům to uškodí. Místo toho, aby jinde odehráli třicet minut, v rozhodujících momentech extraligových zápasů budou sedět pod dekou.

Přesto k vám přiletělo pár extraligových nabídek, že?
Nějaké přišly, to je pravda.

V čem vás tedy přesvědčila Mladá Boleslav?
Rozhodly rodinné důvody. Bydlíme v Praze, nechtěli jsme se stěhovat a já naopak nechtěl být někde bez rodiny sám. Hledal jsem angažmá s možností dojíždění.

Při začátku suché přípravy jste měl první možnost vyzkoušet trasu Praha - Mladá Boleslav. Za jak dlouho jste ji zvládl?
Musím se přiznat, že ani přesně nevím. Ale zhruba půl hodiny.

Hrála pro vás roli i přítomnost dalších bývalých sparťanů Františka a Davida Výborných?
To je také jeden z důvodů, který jsem předtím zapomněl zmínit. František Výborný i Marian Jelínek jsou trenéři na správném místě a vím, co od nich můžu očekávat. Boleslav navíc jde do sezony s jasnou vizí. Sledoval jsem baráž a k návratu do extraligy chybělo opravdu málo. Láká mě, že už na začátku suché přípravy vím, k jakému cíli směřujeme. V dálce je vidět vítězství, a byť se jedná o první ligu, ta myšlenka je pořád stejná.

Už jste probírali, jestli by vaše místo na ledě mohlo být vedle Davida Výborného?
Tohle jsme ještě neřešili, ale je možné, že trenéři už nějakou představu mají. Jakmile přišla nabídka z Boleslavi, hned jsem si vzpomněl, že jsme s Davidem hráli v jedné pětce. Druhá věc je, že v posledních letech oba hrajeme centry.

Zdá se, že Mladá Boleslav je rájem sparťanských kapitánů. Stejně jako nyní vy, i David Výborný před dvěma lety přicházel jako lídr Sparty.
To jsem teda zvědavý, kdo letos bude na Spartě kapitánem. Koho tu máme čekat za rok.

Kdyby to bylo na vás, koho byste vzal s sebou?
Určitě by se našlo víc hráčů, kteří by se nám hodili, ale jmenovat nebudu.Najdete na iDNES.czmobilní verze