Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Důras o Ujčíkovi: Super, že je s námi v Jihlavě. Přeju mu pevné zdraví

Michal Důras ještě ve zlínském dresu | foto: Jan Karásek, MAFRA

29 2013
Dres mateřské Dukly Jihlava oblékne po dvanácti letech. Útočník Michal Důras, který za rodné město odehrál v seniorských soutěžích jediné utkání v sezoně 2000-2001, později hájil barvy extraligových celků z Plzně, Mladé Boleslavi, Zlína a naposledy Chomutova.

V nejvyšší domácí soutěži nastřádal více než pět stovek startů (528 utkání) a 232 kanadských bodů (115 gólů + 117 asistencí). Nejen v očích jihlavských fanoušků je tak před novým prvoligovým ročníkem výraznou posilou.

"Člověk se s tím musí vypořádat, pracovat naplno. Věřím, že když necháte na ledě maximum, dřív nebo později se vám to vrátí," tvrdí Důras.

Takže nějaká přehnaná nervozita nehrozí?
Ne, nervozní nejsem. Mám už něco za sebou, takže strach rozhodně nemám. Sezona je dlouhá, uvidíme, jak to bude probíhat.

Je pro vás výhodou, že se do přípravy zapojil i Viktor Ujčík, takže zraky fanoušků se budou nyní upírat hodně na něj?
Jsem za to rád. Ta pozice určitě nebude jednoduchá ani pro něj, fanoušci se na nás určitě budou dívat jinak. Ale já jsem hlavně rád, že tady je. Síla útoku se jeho příchodem hodně zvýší.

O jeho kvalitách - navzdory věku - asi není třeba pochybovat.
Já mu hlavně přeju pevné zdravíčko, protože to je asi jediné kritérium, kvůli kterému by nemusel nastoupit. Budu rád, když na tom bude zdravotně tak dobře, aby s námi mohl sezonu absolvovat. Protože o tom, jaká by to pro nás byla posila, není potřeba diskutovat. Je super, že tady s námi je.

Minulé pondělí jste s Duklou poprvé vyjeli na led. Takže se příprava na sezonu přehoupla do příjemnější části...
Stoprocentně. Jsem rád, že už se na ledě začalo. Když skončí ta letní dřina na suchu, je to pro každého hokejistu dobře. Ani já letní přípravu nemusím. Ale vím, že je to zkrátka potřeba. Každý z nás musí v posilovně nabrat před sezonou nějakou sílu a fyzičku. Ale je fakt, že většina je ráda, že už jsme na ledě.

Přípravu jste začali na zimáčku. Do tradiční velké haly se přesunete až dnes.
Já si myslím, že nová hala je super. I led je kvalitní - na to, jaké je venku počasí. Já jsem měl možnost na zimáček chodit už v průběhu jara a léta, takže to tam znám. Je paráda, že něco podobného je v Jihlavě postavené. Využijeme to nejen my, ale hlavně veřejnost.

A jak se těšíte na první přípravný zápas zítra s Pardubicemi?
No, to bude na začátek pěkný oříšek. (usmívá se)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze