Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Když půjdu do Vegas, určitě se nebudu zlobit, přemítá Neuvirth

Michal Neuvirth v dresu Philadelphie zasahuje. | foto: AP

21 2017
Život hokejového brankáře Michala Neuvirtha se změní. Určitě proto, že s přítelkyní Karolinou, sestrou spoluhráče a nesmlouvavého beka Radka Gudase, čekají za pár měsíců narození prvního potomka. A možná i proto, že bude měnit ve slavné kanadsko-americké NHL působiště. O oporu Philadelphie se zajímá nováček soutěže Vegas Golden Knights.

„Samozřejmě se to ke mně dostalo, že má zájem Vegas, ale já s tím nic neudělám, jde to úplně mimo mou kontrolu. Teď se hlavně připravuji na sezonu. S Petrem Přikrylem a Tomášem Pöpperlem makáme každý den, chci být především dobře připravený a mít natrénováno,“ zdůraznil rodák z Ústí nad Labem.

Jeho přesunu do týmu nováčka NHL může nahrávat postava generálního manažera. George McPhee tuto roli zastával i ve Washingtonu, když tam chytal i český gólman.

„Když jsem nad tím přemýšlel, plusy a minusy jsou u obou týmů. Ve ‚Philly‘ máme skvělou partu, dva české parťáky (Gudase a Jakuba Voráčka), i pro Karolinu by to bylo asi jednodušší tím, že tam má bráchu. Navíc tam má své doktory, ví, kde bude rodit, ve Filadelfii je v tomto ohledu vše zajištěné,“ uvažuje Neuvirth.

Michal Neuvirth (vlevo) hájí branku Philadelphie před  Louim Erikssonem z...
Michal Neuvirth háji branku Philadelphie před Brendanem Gauncem z Vancouveru.

„Řešit stěhování a věci ohledně porodu, to by pro nás byly problémy navíc. Takže doufám, že zůstanu. Ale na druhou stranu - když půjdu do Vegas, určitě se nebudu zlobit,“ připustil.

Flyers už podle všeho nemají zájem o jeho konkurenta v bráně Steva Masona. „Abych řekl pravdu, o tom vůbec nevím. I kdybych ale zůstal, zřejmě nějakého dalšího kluka podepíšou. Je tam sice se mnou mladý Anthony Stolarz z farmy, ale má po nějakém těžkém zranění kolena a nikdo neví, jak to s ním bude,“ podotkl Neuvirth.

Poslední ročník mu nevyšel ideálně, o to větší motivaci má nyní. „Minulá sezona mi nevyšla podle představ, zameškal jsem nějakou přípravu kvůli kolenu, ale teď se cítím stoprocentní,“ ujistil Neuvirth i s ohledem na svůj kolaps během utkání zkraje dubna, kdy vylekal hodně lidí nejen kolem sebe.

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth po kolapsu v utkání proti New Jersey.
Brankář Philadelphie Michal Neuvirth po kolapsu v utkání proti New Jersey.
Brankář Philadelphie Michal Neuvirth po kolapsu v utkání proti New Jersey.

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth po kolapsu v utkání proti New Jersey.

„Bylo to nemilé. Shodou okolností to Karolina neviděla, protože usnula. A tátovi v Ústí přestal fungovat internet. Takže ten to také neviděl a jen mi pak psal, co se stalo, že jsem nebyl v bráně. Vystrašil jsem plno lidí, ale bylo hezké cítit druhý den od nich tolik podpory,“ ocenil.

Nebyl tehdy ve své kůži; bral antibiotika, měl zánět dutin a horečku. O zásadnější problém nešlo. „Udělali všechny možné testy. Doktoři na nic nepřišli, jsem zdravý kluk v dobrém věku, takže nic nebrání tomu, abych chytal znovu dobře. Bylo velkou úlevou zjistit, že jsem stoprocentně zdravý, protože jsem byl vystrašený, zda se mnou není něco vážnějšího,“ nezastíral Neuvirth.

Michal Neuvirth střeží branku Philadelphie v duelu se St. Louis.

„Co se stalo, to se stalo. Určitě člověku bleskne hlavou, že je něco v nepořádku, ale v NHL máte k dispozici všechny nejlepší doktory a je alespoň pozitivní, že jsem díky tomu podstoupil tolik podrobných testů, u nichž jsem ani nevěděl, že existují,“ řekl Neuvirth.

Teď se už 29letý gólman hlavně těší na roli otce. „Hodně už jsem na to trénoval s Gudyho Leontýnkou, kterou jsme párkrát hlídali. Bude to pro mě další nová motivace. Teď si především přeju, aby bylo všechno v pořádku, ať jsou miminko i Karolina zdraví.“

Autoři:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze