Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Michalovič o Medvědech, poháru a Moravovi

10 2001
B e r o u n - Přestože úsměv Jaroslava Michaloviče "zdobí" vyražený přední zub jako památka na pohárový zápas s druholigovým Nymburkem, nemá čtyřiadvacetiletý útočník Berounských medvědů vůbec žádný důvod být s letošním ročníkem první hokejové ligy nespokojený. Jako jediný z hokejistů Berouna dokázal prorazit mezi dvacítku nejlépe bodovaných prvoligových hráčů a za získaných 31 bodů (11 gólů a 20 asistencí) bral v konečném účtování 19. místo. "Osobně jsem s letošní sezonou spokojen," říká.

"Myslím, že jsem splnil cíl i očekávání mužstva a aspoň trochu se mi podařilo po odchodu střelců Cmunta s Humlem posbírat nějaké body. Navíc v kanadském bodování je velká možnost se víc zviditelnit," ví dobře útočník, kterému skončila v Berouně tříletá smlouva a nyní řeší dilema, kam se bude ubírat jeho další kariéra.

"Mám řadu nabídek a některé z nich jsou i dost lukrativní, ale na druhou stranu se mně nechce z Berouna moc odcházet. Jsem tu spokojený a raději bych zůstal. Vyhovuje mi to tady i v osobním životě a navíc je to blízko do Prahy. Všechno ale záleží, jak se domluvím na další smlouvě s klubem ," přemítá hráč, jenž přišel k Medvědům z Třince.

Nedávné vystoupení Berouna ve čtvrtfinále play off proti Liberci, v němž Medvědi nakonec podlehli 1:3 na zápasy, hodnotí kladně. "Určitě jsme byli spokojeni, už když se nám podařil postup mezi nejlepších osm, což byl vzhledem k obrovské vyrovnanosti ligy velký úspěch. Proti Liberci jsme v některých zápasech neměli potřebné štěstí, ale musím říci, že soupeř postoupil zcela zaslouženě a my asi na víc jednoduše neměli. Kromě toho jsme dohrávali sezonu s řadou zraněných, přidala se i onemocnění. Z tohoto pohledu je sezona určitě vydařená."

Michalovič je znám jako nesmlouvavý bojovník, který hodně ran rozdá a dost jich i dostane a tak se nemůže nezmínit i o faulu jihlavského beka Moravy na třebíčského Zelenku. Tím spíš, že proti oběma nastupoval ve stejné soutěži. "Morava je gauner a já sám s ním mám špatnou zkušenost, když jsem kvůli němu dostal v zápase v Jihlavě od trenérů nemalou pokutu. Vyprovokoval mě, já se nechal zbytečně vyloučit a Jihlava tenkrát těsně před koncem srovnala. Zpočátku jsem byl pro, aby dostal hokejové doživotí, nicméně teď s odstupem času, když opadly emoce, si myslím, že to určitě není hráč, který by chtěl úmyslně ublížit, i když je záludný a zákeřný. Je obrovská smůla, že to tak dopadlo. Hráč je ovšem zase zodpovědný za to, co dělá, a za svoje chování by měl nést i důsledky. Je to hrozně těžké a ze všeho nejdůležitější je, aby se Zelenka uzdravil," vyjadřil se Michalovič.

Ten se nezdráhá snést kritiku i na zápasy Tipsport cupu. "Je to podle mne úplně zbytečná soutěž a zvlášť termín vklíněný před play off byl úplně nesmyslný. Utkání nemají absolutně žádnou úroveň a řada celků první ligy je vypouští a soustředí se na play off. Já mám z Nymburka rozbité zuby a už měsíc teď chodím každý den k zubaři," stěžuje si hokejista.

Nyní pozorně sleduje i závěr první hokejové ligy. "Skupina o udržení je o ničem a nahoře? Třeba Chomutov nebo Liberec mají dobrou formu, ale Karlovy Vary mají víc zkušeností, delší přípravu na baráž a nikdo z první ligy je nepřehraje," myslí si útočník Berounských medvědů Jaroslav Michalovič.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze