Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mikel: Nějaká ta rána přebolí. Vyřazení ale ne

Kometa Brno - Prostějov - Klimt z Komety Brno (vlevo) bojuje s Procházkou z Prostějova. | foto: Monika Tomášková, MF DNES

18 2008
Brno - Se svými 105 kilogramy je nejtěžším hráčem brněnské Komety. A zřejmě taky nejsilnějším. "Můj osobák na benchpressu je 167 a půl kilogramu," prozrazuje hokejový obránce Jan Mikel. To jsou ideální proporce pro nemilosrdného bitkaře, hokejového rabiáta.

Mikel k němu ale má daleko. Je to totiž obr s povahou dobráka. "To musí říct jiní. Ale je pravda, že se snažím být vyrovnaný a klidný." Ne vždy byl přitom takový.

"Když mi bylo dvacet nebo pětadvacet, tak jsem se do různých potyček hnal bezhlavě," vzpomíná nyní 32letý hráč. "Jak člověk stárne, tak už to tolik nevyhledává. Ale pokud do toho jít musí, tak musí."

Zápas sledujte od 17.30 ve videoreportáži

Právě taková situace nastala ve čtvrtém semifinále 1. ligy v Brně mezi Kometou a Mladou Boleslaví. Čím víc hosté prohrávali, tím agresivněji napadali brněnské hráče.

"Bylo to od nich vyhecované už od začátku, chtěli hrát fyzický hokej. A také v tom asi byly nervy, oni nebyli zvyklí prohrávat a najednou prohráli dvakrát," popisuje Mikel.

Právě on je díky své figuře jedním z těch, od kterých se čeká, že budou tvrdost soupeře oplácet. "Je jasné, že ti větší budou chránit méně urostlé hráče. Anebo gólmana, když jej soupeř napadne, tak je povinnost ho bránit," říká Mikel.

"Ale i když je to napjaté, tak to chce udržet nervy na uzdě. Když je zápas rozhodnutý, tak se to může popustit, ale ve vyrovnaném zápase může každá trestná minuta ublížit týmu. A také může přijít trest pro hráče."

I proto se v sobotu žádný z brněnských hokejistů do větší bitky nepustil. "Byly to jen takové slovní přestřelky," líčí Mikel. A jak takové přestřelky vypadají? "Jako když se na hřišti hádají malý děcka," směje se zkušený bek.

Přestože je postavou hromotluk, patří Mikel mezi přemýšlivé, inteligentní hráče. A také hráče, kteří moc touží po úspěchu. "Když se bavíme o těch ránách, tak úplně nejvíc bolí vyřazení. Nějaké ty naraženiny, oděrky, to rychle přebolí a člověk o tom za chvíli neví. Ale když se vypadne, tak člověk nemůže dva dny spát a dlouho přemýšlí, proč se to vlastně stalo."

Tahle slova nyní platí pro celý tým Komety, ale právě pro Mikela snad dvojnásob. Pokud na někoho sedí označení "brněnský srdcař", tak právě na obránce s číslem 22. "Jako malý kluk jsem ani nesnil o NHL, na to jsem jako mladý nikdy nebyl tak dobrý. Zato jsem odmala chodil za Lužánky na Kometu a snil jsem, že jednou budu hrát za ni."

Než se mu to splnilo, dostal se málem dřív do NHL. "Byl jsem v kempu Anaheimu, tam jsem byl docela blízko."

Zahrál si i v Itálii, ve Skotsku, Francii. Nyní bojuje Mikel za klub svého srdce. A v tomto play-off s ním možná míří k velkému úspěchu. Další krok k němu může Kometa udělat v dnešním pátém semifinále v Mladé Boleslavi.

O lístky na Kometu je rekordní zájem

Brno (rkr)
- Ani tříhodinové čekání některým hokejovým fanouškům nestačilo k tomu, aby získali vstupenku na šestý semifinálový duel Komety s Mladou Boleslaví.

Tak obrovský byl včera v Brně zájem o čtvrteční zápas. "Za tři roky v klubu jsem něco podobného nezažil," uvedl technický manažer Komety Aleš Dosoudil. Lístky z většiny předprodejních míst zmizely během pár desítek minut.

Přesto se dají ještě dnes pořídit: přibližně 200 vstupenek se bude prodávat od 15 hodin v hypermarketu Globus, dalších 300 jich zbylo ve sportbaru v Pasohlávkách.

Někteří fandové si stěžují na to, že mnozí lidé skupují lístky po desítkách. "Chápu tyhle výtky, ale zase mi připadá logické, aby mohl jeden člověk koupit lístky pro víc kamarádů. Každý se nemůže uvolnit z práce nebo není z Brna," řekl Dosoudil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze