Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mikeska: Doplním sbírku a můžu machrovat

8 2004
Praha - Na poslední chvíli se do sestavy hokejové reprezentace dostal pardubický bojovník Michal Mikeska, když nahradil zraněného Václava Nedorosta. Na Karjala Cup pojede poprvé. „Finsko mi jako jediné ze všech turnajů chybí. Takže teď sbírku doplním a můžu machrovat, že jsem byl všude,“ vtipkoval na pondělním srazu.

Zprávu, že byl dodatečně povolán do národního týmu se osmadvacetiletý centr dozvěděl po pátečním extraligovém utkání v Jihlavě. Místo odpočinku tak vyrazil v pondělí na sraz týmu do pražského hotelu Selský dvůr.

„Účast na Karjale mi vzala jeden den volna s rodinou. Ale manželka věděla, že mě tato šance a pozvánka může potkat a toto se neodmítá,“ prohlásil kategoricky.

Kromě toho, že si poprvé zahraje na helsinském turnaji a rozšíří svou porci devatenácti reprezentačních startů, jej láká i mimořádnost akce: všechny zúčastněné země mají na soupisce hráče z NHL.

„Hodně se tam těším. Jsem zvědavý, jak se s tím srovnám. Na těchto turnajích vždycky hrají  nejlepší hráči, ale teď tam ale navíc budou některé hvězdy z NHL, takže to bude super. Soupisky týmů jsou opravdu hodně zajímavé,“ řekl.

Ani v českém týmu hráči z NHL nechybějí. Ale v nominaci Mikeska postrádá svého parťáka z útoku Jana Bulise. „To mě vážně překvapilo. To, že nepojede Milan Hejduk, mi bylo jasné, ale Honza Bulis má velkou formu. Určitě by bylo lepší, kdybych mohl hrát s Honzou, protože už o sobě trošku něco víme.“

Hokejová extraliga letos těží z výluky v NHL a její úroveň šla oproti minulým sezonám hodně nahoru. „Možná i proto letos nebude tak výrazný přechod na mezinárodní hokej. Ale jinak je to docela rozdíl. V čem hlavně? Na turnajích Euro Hockey Tour oproti extralize čistší hra. To věčné držení a hákování se tam píská. Tím pádem je hra rychlejší a víc to odsejpá,“ dodal Mikeska.

O srazu hokejové reprezentace čtěte ZDE

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze