Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Milan Antoš: Slavia hrála perfektně, ale chyběly tomu góly

Slavia - Curych: Hruška v obklíčení - Slávista Hruška se snaží vyklouznout z obklíčení hokejistů Curychu. | foto: Michal Šula, MF DNES

4 2008
Nadšený z výkonu hokejové Slavie, především ve druhé třetině, ale zklamaný z výsledku a vyřazení byl při hodnocení vystoupení tuzemského šampiona Milan Antoš. Podle jeho slov se ale sešívaní nemají za co stydět.

"Viděli jsme další velmi kvalitní utkání Ligy mistrů," začal své hodnocení posledního utkání Slavie v Lize mistrů bývalý kapitán týmu Milan Antoš. "Musím říct, že to byl hezký hokej a chybělo mu jediné: vítězství Slavie."

V první třetině se hrál spíše opatrný hokej. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, vyčkávalo se. "První třetina byla ne úplně pohledná, ale s tím se dalo počítat. Hrálo se o hodně," potvrzuje dojem Antoš.

Slavia: radost Jelínka Naopak především druhá část hry musela nadchnout každého příznivce hokeje. "Ve druhé třetině hrála Slavia úplně perfektně," neskrývá své nadšení z výkonu Pražanů.

"Je velká škoda, že nedali více branek. Bylo patrné, že Vláďa Růžička tam točil nějakých osm devět hráčů a vsadil všechno na jednu kartu. To, že dali jenom jednu branku, byla i otázka štěstí nebo smůly. Ale snaha, tlak do brány, touha po vítězství - to tam bylo vidět a proto asi nejen já na hokej chodím a mám ho rád."

Podobně vstoupili slávisté i do třetí třetiny, ale dva slepené a možná laciné góly vše zhatily. "To, že Adam Svoboda pustil laciný druhý gól, viděli všichni. Určitě nemá cenu to nějak rozebírat, on sám si to uvědomuje a hodnotit takovouhle chybu, o které ví všichni, nemá cenu. Není potřeba to nějak ještě rozebírat," nechce se Antoš příliš zaobírat klíčovým momentem zápasu. - Více zde: Udělal jsem ostudu Slavii i českému hokeji, hlesl zdrcený Svoboda

Svůj pohled nabízí Antoš na třetí branku v síti Slavie. "Pokud jde o třetí gól, to bychom mohli sáhodlouze spekulovat o případné chybě brankáře. Adam byl vyjetý dopředu, střela šla z voleje a takové střely jsou pro gólmana nejhorší. Brankář nikdy neví, kam ta střela půjde," tvrdí bývalý útočník.

Slavia: Adam SvobodaPřes viditelnou snahu už Slavia utkání a postup nezachránila. "Klíčoví hráči, kteří byli enormně vytížení v předchozím průběhu zápasu, už závěr částečně nezvládali také fyzicky. Prostě toho na ně bylo v tom zápase moc," domnívá se Antoš.

Jediná a dost smolná porážka tak rozhodla o vyřazení Slavie z Ligy mistrů. Přitom v utkáních s Curychem český tým inkasoval dva slepené góly opakovaně. Minutu před koncem duelu ve Švýcarsku tak přišli Pražané o vítězství za tři body. Kdoví, zda se už v tomto utkání nerodil postup curyšských Lvů.

"Kde Slavia přišla o postup? Důvodů může být celá řada, nejen to ztracené vedení ve Švýcarsku. Na slávistech bylo včera hodně patrné, že se jim nepovedlo šest posledních zápasů. Hlavně v úvodu utkání se viditelně hledali," vypozoroval Antoš.

Slavia: radostTo, že Slavia nepostoupila, je škoda pro ni i pro celý český hokej. "Ale ostudu Slavia v Evropě rozhodně neudělala. Sledoval jsem všechny zápasy Champions league a byl jsem z jejích výkonů nadšený. Slavia hrála prostě perfektně. Mě překvapila například včerejší druhá třetina zápasu, excelentní výkon hráčů, kteří tam nechali duši a šli do toho na víc než na sto procent," chválí Antoš Slavii za její reprezentaci českého hokeje.

Podle něj hned první ročník Ligy mistrů naznačil, že je potřebnou soutěží. "Doufám, že ten projekt neskončí. Jiná věc je, že všechny podobné soutěže jsou vázané na diváky. Ať se nám to líbí nebo ne, když lidi nebudou chodit, fungovat to nikdy nebude. Pokud jde o můj názor, tahle soutěž má určitě smysl."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze