Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hemský: Už se těším, až mě vymění. Trejd hrozí v NHL i Milanu Michálkovi

V Edmontonu působí už 12 let. Teď Aleš Hemský na 99 procent pozná také něco jiného | foto: Profimedia.cz

4 2014
O trejdu slyší už tolik let, že ho podobné spekulace ani nevzrušují. Hokejový útočník Aleš Hemský je na výměnu nejen připravený, ba by se dalo povědět, že se na ní dokonce těší. "Vím, že se to stane a jsem nachystaný," pravil šikovný forvard.

Důvodů, proč by měl být za změnu prostředí rád, by se našlo několik. V první řadě by konečně měl klid a trochu jistější postavení. Zadruhé by si polepšil ze sportovního hlediska, protože Edmonton patří několik posledních let k nejhorším týmům v NHL.

A zatřetí by se mohl ocitnout také v mnohem příjemnějším prostředím, než je mrazivý sever kanadské provincie Alberta. Zájem o něj totiž podle zámořských médií projevuje mimo jiné Tampa. To by byl hodně ostrý přechod.

Spekulace ohledně Hemského trejdu jsou každoročním koloritem, tentokrát je však situace asi opravdu jiná, jelikož generální manažer Craig MacTavish českému útočníkovi oznámil, že se ho bude chtít zbavit.

"Už se na to těším," reagoval Hemský, o nějž se údajně zajímá také Detroit, Toronto nebo Columbus.

MacTavish by za českého šikulu mimo jiné rád získal vysokou volbu v draftu. Tuhle strategii klub zkouší hodně dlouho, v kádru má několik velkých talentů, jenže výsledek se stále nedostavuje, což je pro celé město hořkým zklamáním.

Michálek musí s výměnou souhlasit

Přestupní termín v NHL končí 5. března a změna dresu by mohla potkat i Milana Michálka. V Ottawě se živě debatuje o tom, jestli by se ho klub neměl zbavit. Jsou pro to dva důvody: 1. má vysokou smlouvu, zabírá v platovém stropu příliš velký prostor a naproti tomu nepředvádí dobré výkony, 2. v létě mu u Senators končí smlouva a bude volným hráčem.

Jihočeský odchovanec má však ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti a tudíž by s případnou změnou dresu musel souhlasit. To by však k okolnostem neměla být překážka.Najdete na iDNES.czmobilní verze