Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Milan Michálek na MS definitivně hrát nebude

Milan Michálek | foto: Mike BlakeReuters

8 2008
Québec - Teď už je to definitivní. Hokejový útočník Milan Michálek na mistrovství světa hrát nebude. Třiadvacetiletý forvard neprošel v San Jose lékařskou prohlídkou a na opakovanou prosbu Michálka o účast na šampionátu klub odpověděl zamítavě. Bojí se, aby neměl další úraz hlavy.

Michálek inkasoval v závěru základní hrací doby nedělního utkání play-off NHL v Dallasu tvrdý zákrok od Brendana Morrowa. Z šestého utkání série druhého kola Stanleyova poháru, pro Sharks posledního v sezoně, poté otřesený český útočník odstoupil a v nastaveném čase už nehrál.

Přestože Michálek by i s naraženým ramenem rád do Québeku cestoval, klub jej nepustí.

Před nočním utkáním v osmifinálové skupině E budou na soupisku českého týmu zapsáni útočník Tomáš Plekanec z Montrealu a obránce Michal Rozsíval z New Yorku Rangers.

Jediné volné místo v poli tak zaujme karlovarský útočník Václav Skuhravý, který by měl být doplněný v příštích dnech. Po odletech útočníků Petra Kumstáta, Leoše Čermáka a obránců Ladislava Šmída s Vladimírem Sičákem zůstával karlovarský centr jediným čekatelem v Québeku.

Na soupisce stále není ani třetí gólman Adam Svoboda, jenž tam měl být zařazen před úterním duelem s Itálií, ale po chybě nakonec zařazen nebyl.

Momentálně se ještě řeší pojistka pro Rozsívala, který přicestoval do dějiště turnaje z New Yorku až ráno a měl by nastoupit ve večerním utkání.

"Na pojistce se začalo dělat, jakmile prošel prohlídkami v klubu. Doufám, že to během dnešního dne dotáhneme. U nás se sice kvůli svátku nedělá, ale my to řešíme se zajistiteli v zahraničí," dodal Kusý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze