Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Milan Michálek nebude. Kouč čeká na Rozsívala a uzavře kádr

Milan Michálek (vpravo) slaví svůj gól společně se spoluhráčem ze San Jose Jonathanem Cheechooem. | foto: Reuters

5 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Kádr hokejové reprezentace pro světový šampionát nabývá definitivní podoby. Už je jisté, že kouč Alois Hadamczik nemůže počítat s útočníkem Milanem Michálkem, který v neděli utrpěl zranění ramena a otřes mozku. Jedná se naopak o příchodu obránce Michala Rozsívala.

Michálek, hráč San Jose Sharks, inkasoval ve chvíli, kdy to nečekal, tvrdý bodyček od Brendena Morrowa z Dallasu a dlouho zůstal ležet na ledě.

Z něj mu museli pomáhat dva maséři, i tak měl odchovanec Jindřichova Hradce velké potíže udržet se na nohou. "Na ten zápas jsem se koukal a bylo to škaredé," povzdechl si reprezentační kouč, kterému bylo hned jasné, že je zle.

"Okamžitě jsem zhasnul televizi. Byl jsem naštvaný," přiznal.

Na Michálka čekal od začátku série. "Taková smůla, to je pech," bědoval Hadamczik. "Tohle mu nikdo nepřál a ještě se to stalo v závěru zápasu... Měl to do Quebeku kousek. Počítal jsem s ním do druhého útoku."

I tak však běžel za Michálkovým bratrem Zbyňkem, aby se pokusil zjistit, jak to s Milanem vypadá. První zprávy byly neúprosné - vykloubené rameno a otřes mozku. "Je jasné, že ho San Jose v žádném případě neuvolní," poznamenal manažer národního týmu Zbyněk Kusý.

Poslední posilou pro mistrovství světa by tak mohl být Michal Rozsíval.

"Pokusili jsme se ho kontaktovat hned po vyřazení od Pittsburghu, ale letecky se přesouvali do New Yorku. Budeme to zkoušet dál," uvedl Kusý v pondělí po poledni východoamerického času.

Až se trenér dozví Rozsívalovo stanovisko, definitivně uzavře kádr. "Nikoho dalšího z NHL už brát nebudu. Uvažoval jsem sice ještě o Průchovi, ale ten má něco s kyčlí a klub by ho stejně nepustil," řekl.

Pro šampionát může Hadamczik využít tři brankáře a dvaadvacet hráčů do pole. "Pokud by přijel Rozsíval, vyřadím jednoho obránce a tři útočníky. V opačném případě dva obránce a dva útočníky."Najdete na iDNES.czmobilní verze