Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Michálek o úspěchu Ottawy: Jsme bojovní, agresivní a hodně bruslíme

Milan Michálek z Ottawy špendlí na mantinel Chrise Wagnera z Colorada. | foto: AP

27 2015
Před sezonou je mezi favority Východu řadil jen málokdo. Po první čtvrtině základní části NHL jsou přitom hokejisté Ottawy druzí v Atlantické divizi a čtvrtí v konferenci a dá se říct, že patří k největším překvapením sezony. Dobrý start si užívá i český útočník Milan Michálek.

„Konec poslední sezony pro nás nebyl dobrý, věděli jsme, že se musíme zlepšit. Jsme moc rádi, že se nám daří a věřím, že to bude pokračovat,“ uvedl Michálek v rozhovoru pro iDNES.cz.

Tým přitom nemá v útoku žádné superhvězdy, tedy pokud nepočítáme za útočníka superofenzivního obránce Erika Karlssona. Čím to je, že přehráváte i mužstva s hráči jako Crosby, Malkin, Dacjuk, Stamkos, Jágr nebo Giroux?
Jsme bojovní, jsme agresivní. Hodně bruslíme a tím dostáváme soupeře pod tlak. Chuť vítězit je tady veliká.

Jak byste popsal Karlssonův přínos?
Kdybychom jej neměli, tak jsme poloviční. Pro mě je to nejlepší hokejista současnosti, sleduju ho každý den a hraje neskutečně. Zahrát si s ním bych přál každému.

Ottawa má širokou skupinu kvalitních mladších hráčů jako Hoffman, Zibanejad, Pageau. Je těžké s nimi držet krok?
Já bych řekl, že celá liga hodně omladila a plno hráčů střední generace už najednou patří mezi starší. I u nás hrálo to omlazení velkou roli. Je jedině dobře, že je máme. I když je pravda, že držet krok s nimi není jednoduché.

Ve 30 letech jste nejstarším útočníkem mužstva. Připadáte si už jako veterán?
Jasně. Možná někde jinde by to tak nebylo, ale u nás mezi těmihle mladíky se za něj považuju.

Změnila se tím nějak vaše role v týmu?
Nastupuju ve třetí lajně a hraju defenzivně. Tím je to trochu jiné než dřív, ale jinak jsem s vytížením spokojený. Horší je to s produktivitou (ve 22 zápasech má na kontě pět gólů a osm bodů). My hlavně bráníme, doufám, že nějaké body nasbírám.

Jak byste popsal práci trenéra Dava Camerona?
Myslím, že je dobrý pro ty mladé kluky. Všechno nám vysvětlí v klidu, na nikoho neřve. Řekl bych, že je to dobrý trenér s lidským přístupem.

Podobně jako vám se na začátku sezony dařilo v Západní konferenci Arizoně, kde hraje váš bratr Zbyněk. Neříkáte si, jak ty vaše týmy válejí?
S bráchou jsem ve styku, všechno spolu konzultujeme. Právě teď k nim letíme na zápas, tak se na něj těším. Budeme tam dva dny, takže uvidím i jeho rodinu a děti. Coyotes si zatím si vedou velice dobře, až jsem překvapený.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze