Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chtěl končit, ale v Boleslavi obránce Toman chytil druhý dech

Milan Toman | foto: Petrášek RadekČTK

10 2014
Jakmile ti dva spustí při přesilovce koncert přihrávek, soupeři trnou. Copak na ně zase vymyslí Milan Toman, spojka kapitána Davida Výborného na modré? Mladá Boleslav oživila kariéru ofenzivního obránce, který chtěl před dvěma lety končit.

Milan Toman, verze duben 2012: rozmrzelý obránce ve 32 letech zvažuje konec kariéry, neboť od Kladna nedostal návrh nové smlouvy a jiná lukrativní extraligová nabídka na stole neleží. Hokejky si nechává především kvůli oblíbenému letnímu in-line hokeji, v kufru auta čím dál častěji zabírají místo jiné hole – ty golfové. "Když se nikdo nezeptá, na hokej si ani nevzpomenu," tvrdí.

Milan Toman, verze duben 2014: plný odhodlání bojuje v baráži o extraligu, mimo jiné proti Kladnu. Fanoušci Mladé Boleslavi tleskají jeho silné práci u mantinelu, bodyčekům i bohatým příspěvkům v přesilovkách.

Ukázková proměna svalnatého obránce s nízkým těžištěm.

Toman chytil druhý dech a dnes přiznává: "Vidina návratu do extraligy je hezká."

Dala mu ji Mladá Boleslav, když Tomana brzy po začátku minulé sezony získala z Litoměřic výměnou za Václava Drábka a obránce s tradiční sedmičkou na zádech se v ofenzivně laděné hře pod trenérem Františkem Výborným přirozeně našel.

Při přesilovkách se Toman okamžitě stal spojkou Davida Výborného na modré.

Po zavedené trase Boleslav otevřela skóre i v posledním utkání proti Kladnu.

Toman dostává přihrávku na modrou od Výborného, švihem střílí a Mikulík před bránou tečuje puk, který se snáší přes gólmana Cháberu do sítě.

Gól! Kolik podobných už Boleslav dala!

"Kladeňáci k nám rychle přistupovali i v oslabení, takže nebylo co vymýšlet," vysvětloval pak Toman. Mladá Boleslav zvítězila 6:2, čímž připravila Rytíře o reálnou šanci na záchranu.

Slastná chvíle pro Tomana? Je veřejným tajemstvím, že za jeho kladenským koncem stál tehdejší trenér Zdeněk Vojta, kterému pak nemohl přijít na jméno.

Dnes Toman seriózně tvrdí: "Rozešli jsme se nějakým způsobem a já v tom nevidím problém. Jsem hráč Boleslavi a Kladno ať si dělá, co chce. Myslím, že to nebudeme rozebírat."

Rytířům nic špatného nepřeje: "Mám tam stále kamarády, a když zrovna nebudou stát proti nám, klidně jim budu držet palce, ať se zachrání."

Teď má však s Mladou Boleslaví k extralize mnohem blíž než Kladno.Najdete na iDNES.czmobilní verze