Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nová role zbožného lídra z NHL: profesionální manžel slavné zpěvačky

Mike Fisher v dresu Nashvillu se svou ženou - zpěvačkou Carrie Underwoodovou - a synem Isaiahem. | foto: AP

8 2017
Když vyrůstal, občas vynechal trénink. Za zdánlivou zahálkou ovšem nestála liknavost, život kanadského hokejisty Mikea Fishera naplnila křesťanská víra. Tu sdílí také se svou ženou Carrie Underwoodovou, populární zpěvačkou. Právě vítězce americké verze Superstar se chce Fisher po čtvrtečním konci kariéry věnovat a splatit jí tak dluh.

Kapitánům klubů NHL se často nestává, že by jejich partnerky byly slavnější než oni.

U Fishera tomu tak ovšem nepochybně je. Underwoodová vydala pět alb, sedmkrát získala prestižní ocenění Grammy, coby začínající herečka si zahrála ve známém sitcomu Jak jsem poznal vaši matku.

O blonďaté divě se natočila řada dokumentů, stala se opravdovou celebritou. Přesto přijímala roli Fisherovy nejvěrnější fanynky.

Teď se role obrátí. „Měl jsem od ní úžasnou podporu a teď je na mně, abych jí vše vrátil,“ řekl nyní již bývalý lídr Nashvillu, když ve čtvrtek oznamoval konec své kariéry.

Z ledu na koncerty

Zámořský novinář Greg Wyshynski trefně podotkl, že přichází chvíle na to, aby Fisher chodil na koncerty Underwoodové a nosil tričko s její podobiznou. Zkrátka aby byl nejvěrnějším fanouškem teď on.

Carrie Underwoodová na ACM Awards (Las Vegas, 2. dubna 2017)
Carrie Underwoodová na udílení cen Grammy (Los Angeles, 12. února 2017)
A jdeme výš: o něco vyšší, ale pořád ještě vkusný rozparek zvolila zpěvačka...
Carrie Underwoodová (22. září 2013)

Ve svém dopise, kterým se sedmatřicetiletý útočník rozloučil s profesionální kariérou, děkoval Bohu za všechny výsady, jež mu byly dopřány. S hokejovým světem se loučí nerad, ale zároveň si uvědomuje, že nadešla ideální chvíle skončit.

„Je to těžké rozhodnutí, ale vím, že je správné,“ píše muž loučící se prakticky na vrcholu. Coby kapitán dovedl Predators do finále Stanley Cupu, všestrannou hrou si získal velký respekt.

Zároveň se stal miláčkem domácího publika, vždyť hrál skvěle a navíc je manželem Underwoodové, která se věnuje hudebnímu žánru country. V Nashvillu až bláznivě milovanému.

Když Underwoodová zazpívala v sérii play-off proti Chicago Blackhawks hymnu, hala bouřila. Svými křesťansky laděnými texty během posledních dvanácti let dobyla USA i Kanadu.

Vše dokonale dokládá historka o tom, kterak se v roce 2011 rozhodla jedna kanadská radiová stanice, že přestane hrát její písně kvůli tomu, že Fisher přestoupil od ottawských Senators k Predators. Posluchači začali okamžitě protestovat a z nevinného žertu rychle udělali skandál.

Fisher opakovaně mluvil o tom, jaké je to být partnerem tak známé osobnosti. “Když se ale spolehnete na Boha a modlíte se jako pár společně, je to o moc jednodušší," tvrdí.

Prototyp ideálního hokejisty

Z NHL odchází s 1 088 odehranými zápasy a 585 získanými body na kontě. Po sezoně, ve které zaznamenal 42 bodů.

Jeho přínos na ledě byl ale ještě mnohem větší. Proslul díky výbornému bránění, uměl vyhrát vhazování. Vedení Nashvillu si pochvalovalo jeho přínos pro mladší spoluhráče, hlavní kouč Peter Laviolette o něm řekl, že ztělesňuje dokonalého vůdce. Už v minulosti byl označen za prototyp ideálního hokejisty.

Zarputilého a zručného bojovníka, v němž se snoubí hokejový fortel s vášní pro hru.

Mike Fisher z Nashvillu (vlevo) se snaží uniknout bekovi Calgary Jayi
Kapitán hokejistů Nashvillu Mike Fisher mluví s reportéry.

Fanoušci si jej nicméně budou pamatovat také kvůli víře, snažil se propagovat křesťanství na každém kroku, figuroval i v několika televizních pořadech s religiozní tématikou. Něžnější část publika pak zaujal svým vzhledem, v žebříčcích pravidelně figuroval mezi nejatraktivnějšími hokejisty.

Jeho srdce ale patřilo pouze třem láskám - hokeji, Bohu a Underwoodové, s níž má Isaiaha Michaela.

Ze tří lásek po čtvrtečním rozhodnutí nyní zbývají dvě. A pro Predators vyvstala otázka: kdo Fishera v roli kapitána nahradí?Najdete na iDNES.czmobilní verze