Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Miloš Holaň chce Sarezu udržet v první lize

26 2004
Ostrava - Nastoupil před necelými dvěma týdny a včera už poprvé škrtal v kádru. Miloš Holaň, který je novým trenérem prvoligové Sarezy Ostravy, ale není v nové roli na střídačce nezkušeným zajícem a na nepříjemné stránky trenéřiny je připravený. „Teď konečně budu trénovat seniory, to jsem vždycky chtěl,“ říká bývalý špičkový hokejista, který hrál i v NHL.

V neděli jste poprvé některým hráčům oznamoval, že už s nimi dál nepočítáte. Zvládl jste to?
Jsme plně profesionální tým, hráči šli do přípravy s vědomím, že v šesti pětkách se trénovat nedá. Podobné situace jsem už řešil i s juniory a je to stejné jako v běžném životě. Udělám rozhodnutí a za tím si stojím.

Koho jste tedy vyloučil z přípravy?
Z brankářů nás opustí Lukáš Pašek, z obránců Karel Bartoň a mezi útočníky to jsou Jaroslav Štorek a Zbyněk Novák.

Do Sarezy jste přišel narychlo poté, co Karel Metelka ze zdravotních důvodů odstoupil. Neztěžuje vám to situaci?
Nabídku vést Sarezu jsem dostal už v dubnu při mistrovství světa, jenže to bylo narychlo a já měl podepsanou smlouvu ve Znojmě. Před necelými čtrnácti dny jsem se ale rozhodl hned. Sice jsem přišel ke kádru, který jsem si nevybíral, ale trénovat seniory jsem vždycky chtěl.

Sareza Ostrava je prvoligovým nováčkem. Čeho byste chtěl dosáhnout s hráči, které, jak říkáte, jste si nevybíral?
Naším prvořadým cílem je zachránit soutěž, udržet se v ní. Musíme proto zkonsolidovat kádr a snažit se nespadnout. Všechno ostatní, co bychom dokázali navíc, by byl úspěch.

Autoři:


Témata: Miloš Holaň

Najdete na iDNES.czmobilní verze