Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Obránce Blaťák zastavil v KHL Smoleňáka parádním semaforem

Hokejista Avangardu Omsk Miroslav Blaťák vyráží střelu do prázdné branky. | foto: YouTube / KHL

29 2014
KHL viděla o víkendu zajímavé představení. A hlavní roli v něm hráli Češi. Obránce Miroslav Blaťák při power play Omsku parádně zaskočil za brankáře a krásným zákrokem zastavil střelu Radka Smoleňáka, který mířil do prázdné branky.

V hokejové hantýrce se tomu zákroku říká semafor, protože ruka vyletí nahoru jako signalizační zařízení na železnici a lapí puk. Když se tenhle zákrok povede v obzvlášť efektním provedení gólmanům, dostanou se do sestřihu nejlepších akcí. Že se něco podobného podaří některému z hráčů v poli, se však jen tak nevidí.

V KHL se takhle zaskvěl Miroslav Blaťák, když zastavil střelu soupeře z Chanty-Mansijsku, kterým byl shodou okolností jeho krajan Radek Smoleňák. Český obránce Omsku máchl do vzduchu a rukavicí odrazil puk tak, že by se za to nemusel stydět ani Dominik Hašek.

Zadák ze zlínské líhně tak konkuruje jako kandidát na zákrok roku nejlepším brankářům KHL. Jeho obětavý zásah však nakonec k bodům nepomohl. Omsku se při hře bez brankáře nepodařilo vyrovnat a v Chanty-Mansijsku prohrál 1:2. Bohatý klub z pomezí Sibiře tak dál zůstává mimo zónu postupu do play-off.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze