Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej už by pro mě byl víc starost než radost, ví Duben. A skončil

LOUČENÍ. Poslední utkání odehrál Miroslav Duben v letošní prolínací soutěži o postup do první ligy. Brod v něm porazil Jablonec 6:2. | foto: Luboš Vácha

24 2017
Dvakrát se nechal zlákat, potřetí už řekl ne. Hokejový obránce Miroslav Duben vzkázal vedení havlíčkobrodského klubu, aby už s ním pro příští sezonu do druholigového A-týmu nepočítalo. „Došel jsem k závěru, že už nemám týmu na ledě pořádně co dát,“ prozradil dvaačtyřicetiletý odchovanec brodského hokeje, který dlouhé roky působil také v extralize. S Karlovými Vary dokonce dosáhl v roce 2009 na mistrovský titul.

O konci kariéry jste mluvil už několikrát, ale vždycky jste se nakonec ještě nechal zlákat na další sezonu. Tentokrát už je to opravdu definitivní rozhodnutí?
Ano, i když David Kozlík (šéf BK Havlíčkův Brod – pozn. red.) to zatím asi nebral úplně vážně. Každopádně už to fakt nebudu pokoušet. Je potřeba, aby hráli mladší kluci. Cítím, že už by byl pro mě hokej víc starost než radost.

Loni jste říkal, že jste nakonec kývl na pokračování i kvůli svým dětem, protože vás ještě chtěly vidět hrát. Letos ani jejich přímluva nebude nic platná?
Jasně, že to zase zkouší, stejně jako klub nebo spoluhráči, ale já už bych opravdu jen zabíral místo mladším. Jedině snad...

„To, že teď skončím s hokejem, ještě neznamená, že se úplně přestanu hýbat.“

Takže přeci jen ještě nějaká šance, že si své rozhodnutí rozmyslíte, existuje?
Chtěl jsem říct, že jedině snad v případě, že by nastala situace, kdy by v Brodě neměli hráče a potřebovali zalepit nějakou díru v sestavě. Pak bych, dejme tomu, třeba ještě mohl pomoct. Ale je to spíš hypotéza.

To znamená, že se tak jako tak budete dál udržovat v kondici pro případ, kdyby náhodou bylo potřeba zaskočit?
Jsem člověk, který je od přírody hodně sportovní, takže to, že teď skončím s hokejem, ještě neznamená, že se přestanu hýbat. Sportovat budu dál. I když už hlavně rekreačně.

Uplynulá sezona patřila z pohledu Havlíčkova Brodu k velmi povedeným. Vlastně chybělo jen pár gólů k tomu, abyste postoupili do první ligy...
To byl taky jeden z faktorů mého rozhodnutí. Byl to pro mě vrchol, úspěšný konec. Teď už bych se zase asi těžko motivoval na zápasy s David servisem České Budějovice a podobně.

Fotogalerie

Pokud by býval onen zmiňovaný postup vyšel, měl byste na kontě prvenství ve třech domácích soutěžích – v extralize s Karlovými Vary, v první lize s Jihlavou a teď ve druhé lize s Brodem...
Já myslím, že ten hattrick mám. Jak říkal na konci sezony trenér Kaňkovský: V tabulce jsme po posledním zápase první, takže je to vítězné loučení. A já to tak mám vlastně taky. (usmívá se)

Čemu se budete věnovat nyní? Zůstanete u hokeje, nebo se vrhnete úplně jiným směrem?
Pracuji v Brodě s mládeží, jsem asistentem u 3. a 4. třídy. A jinak jsem si ale udělal masérský kurz, takže se teď budu věnovat hlavně masérství. A uvidíme, co dalšího přinese čas.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDENejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze