Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mise začíná, hokejisté jsou v Kanadě

Alois Hadamczik - Reprezentační kouč Alois Hadamczik | foto: Marta MyškováČTK

26 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Obě letadla, která přes Atlantik převážela české hokejové reprezentaty, dosedla na montrealskou půdu a týden před začátkem mistrovství světa tak startuje přípravný kemp. Na něm se vykrystalizuje definitivní podoba týmu, jenž bude bojovat o zlaté medaile. Ty národní mužstvo získalo naposledy v roce 2005.

Soubor trenéra Aloise Hadamczika v Kanadě přivítalo vlídné počasí. Oproti Česku, kde panuje sychravo, vládne na opačné straně zeměkoule krásné jarní počasí. Slunce svítí už od brzkých ranních hodin a venku se dá chodit jenom v triku.

I takové drobnosti dokáží hráčům usnadnit aklimatizaci po únavném letu.

"Ale třeba já jsem z Phoenixu zvyklý na ještě delší trasy. Beru to už jako běžnou součást hokeje," poznamenal útočník Radim Vrbata.

Dalším pomocníkem pro hráče může být kvalitní ubytování. V tomto ohledu si hokejisté zřejmě nebudou moci na nic stěžovat. Hotel Sheraton leží v srdci Montrealu, jeden blok od Bell centre, domovského stánku týmu NHL Canadiens, kteří v těchto dnech bojují ve druhém kole Stanley Cupu proti Philadelphii.

"Do Montrealu jsem se dostal častěji v dobách, kdy jsem hrál za Carolinu a Chicago, ale v tomhle hotelu jsem ještě nebydlel," řekl Vrbata. "Myslím ale, že bude v pohodě. Tady v okolí jsou všechny na vysoké úrovni."

Do tréninkové haly na kraji města, kde se reprezentanti budou připravovat na světový šampionát, to autobusem trvá zhruba půl hodiny. Poprvé na tento led vyjedou už v sobotu dopoledne.

V té době budou ještě bojovat s šestihodinovým časovým posunem. Na ten si tělo zvyká pomalu. "Počítám, že se zítra probudím brzo. Pokaždé mi trvá tak dva dny, než se srovnám. Ale do začátku mistrovství máme ještě týden," zůstává klidný Vrbata.

K týmu se připojí ještě Patrik Eliáš, jenž do Montrealu přiletěl o něco později z New Jersey, a Tomáš Fleischmann (Washington) s Filipem Kubou (Tampa).

Martin Erat z Nashvillu pak kádr posílí nejdřív v neděli. "Má v klubu podepisovat novou smlouvu, teprve potom dorazí," upřesnil kouč Hadamczik.

Eratův spoluhráč z NHL Marek Židlický národní tým doplní až 1. května v Quebeku. "Trápí ho nějaké svalové zranění, tak se dává dopořádku."

Téměř jisté už je, že na šampionátu nebude reprezentovat obránce Karel Rachůnek, jenž přitom svou účast přislíbil. "Řekl mi, že je zdravý, ale po delší úvaze zjistil, že toho v poslední době moc nenahrál a na turnaj se necítí," vysvětlil Hadamczik.Najdete na iDNES.czmobilní verze