Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Místo drilu vládne v hokejové Kometě pohoda

Kometa Brno - semifinále | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

26 2008
Je krátce před čtvrtou hodinou odpoledne, do útulného sportovního areálu se opírá sluníčko, před chatkami si pár chlapíků jen v kraťasech spokojeně hoví v křeslech. Vítejte na soustředění hokejové Komety Brno v Zubří na Vysočině.

Přesně ve čtyři je nástup, hokejisté se na něj ale loudají pomalým krokem.

A když se po deseti minutách konečně všichni sejdou, zamíří na nohejbalové hřiště.

Takhle že vypadá obávaná suchá příprava, nad kterou hořekuje většina hokejistů? „Pozor, poslední tréninky byly velice náročné. Spousta kluků včetně mě se shodne, že tak utahaní dlouho nebyli,“ upravuje dojem útočník Ivan Padělek.

Těžko mu lze nevěřit.

Dopoledne absolvovali hokejisté náročný, skoro padesátikilometrový výjezd na kolech v terénu. „Včera jsme zase měli sprinty na kole do kopce,“ líčí další forvard Miroslav Barus. „Odpoledne pak byla posilovna a tělocvična s různými cviky.“

Například skákání přes překážky s „bagem“, což je vratký pytel naplněný vodou, na zádech. Žádná legrace.

Přesto je ve vzduchu cítit něco, co na letních hokejových soustředěních plných drilu rozhodně nebývá pokaždé zvykem. Až neskutečná pohoda. „Trenér Kýhos je pohodový člověk. S mentalitou předchozího trenéra se to vůbec nedá srovnat,“ připomíná Barus přísného kouče Rostislava Čadu.

Nyní se skoro dá říct, že se Kometa v létě řídí heslem „dřina hrou.“ Právě míčové hry celou dobu zpestřovaly hráčům jinak tvrdé fyzické galeje. A zároveň sloužily jako studijní materiál pro trenéry.

„Podle toho, jak k tomu hráč přistupuje, poznáte, jak se pak bude chovat na ledě. Když je mu jedno, jak dopadne třeba volejbal, tak bude stejně přistupovat i k hokeji. Hokej je taky hra a hru musíte chtít vyhrát,“ vysvětluje trenér Vladimír Kýhos.

Ten měl včera na povel 25 hráčů včetně svého syna Vladimíra, juniora Tomáše Hájka a také Petra Obdržálka, kteří se s Kometou připravují.

Kvůli menším zdravotním problémům si ze Zubří odskočili Jiří David s Petrem Polodnou, po operaci menisku v koleni je Alexandr Lhotský a stále chybí brankář Lukáš Hronek.

Včera už měli hráči tu nejhorší dřinu za sebou a čekalo je zápolení v míčovém „sedmiboji“ tříčlenných týmů. „Je to vlastně sedmiboj v pěti sportech,“ přibližoval s úsměvem Padělek.

„Víc sportovišť nemáme. To bychom museli hrát šachy, a to by bylo zdlouhavé,“ vysvětloval Kýhos.

Hokejisté se tak utkali v nohejbalu, fotbalu, volejbalu, basketbalu a ping-pongu. Ti nejlepší? „Nejvšestrannější jsou Kamil Brabenec, Ivan Padělek a Pavel Zubíček. Ale všem to docela jde,“ povídal trenér. „A hlavně všichni celé léto výborně makali,“ pochválil.

Večer se pak všichni opět sešli na posezení. „Trenér povolil i jedno pivo,“ ocenil Barus. „Pivo není zase takový strašák, jaký se z něj dělá. A kdybych ho zakázal, tak by na něj stejně mohli chodit natajno,“ řekl Kýhos.

V týmu Komety zkrátka vládne pohoda. Tu si hokejisté užijí i dál, od soboty je čeká třítýdenní dovolená.

. Večer vždycky přijedou holky, vypráví Padělek

Ivan Padělek právě společně s Romanem Vondráčkem a Petrem Obdržálkem vyhráli nohejbalový mač. „Zatím jsme neprohráli ani zápas,“ pochlubil se nejzkušenější z trojice Padělek při rozhovoru. A jen co jej dokončil, vydal se na volejbalové hřiště. „Jdu zase někoho porazit,“ hlásil. Na 33letém útočníkovi bylo jasně vidět, jaká na soustředění hokejové Komety v Zubří panuje pohoda.


Letní suchá příprava se vám chýlí ke konci, jaká byla?
Myslím, že byla velmi povedená a hodně zábavná. Doufám, že, jak všichni čekáme, nám dá hodně, protože byla dost náročná a všichni jsme s ní spokojeni.


V sobotu vám začíná dovolená, odpočítáváte už poslední dny?
Dovolená je samozřejmě lákadlo a všichni se na ni těší. Každý už se asi vidí někde jinde. Ale ještě máme dva dny, tak to dorazíme a pak budeme mít zasloužený odpočinek.


Jaké pro něj máte plány?
Já určitě budu v Česku, protože jsem celou letní přípravu cestoval a pořádně jsem se nedostal domů. Tak bych to chtěl dětem vynahradit a určitě budu doma.


Říkali vám spoluhráči, jak se letošní příprava liší od té loňské?
Náplň je asi jiná. Trenér byl jiný, znáte jeho náročnost, a té srandy asi taky nebylo tolik. Myslím, že jsme rádi, že ta příprava je taková, jaká je.


Říkáte, že zábavná. V čem přesně?
Úplně perfektní bylo, že jsme odpoledne dostávali spoustu prostoru pro hry. Protože já jsem zažil spoustu letních příprav, kdy trenéři striktně narýsovali ruský model, jenom se trénovalo a všichni byli znechucení, protože ty dávky byly tak velké, že člověk docela psychicky strádal. Tady ty dávky byly taky tak velké, ale našel se prostor i pro hry, při kterých se zároveň zažije spousta srandy. Bylo to velmi zábavné, každý se na to těšil a o to víc se do toho pustil.


Když mluvíte o hrách, tak vy při nich prý patříte k nejlepším.
Já bych spíš řekl, že mě to baví.


Co nejvíc?
Basket je fajn, tenis je výbornej. Ale když pak člověk ty míčové hry hraje, tak ho baví všechno.


Co vlastně děláte po večerech?
Tady vždycky přijedou holky, je tu spousta alkoholu a do čtyř do rána jsme všichni vzhůru. O zábavu je tu postaráno. (smích)


Fotbalové Euro sledujete?
Na fotbálek se mrkneme. Naši už vypadli, tak doufám, že to teď bude hezký fotbal, aby to stálo za to. Abychom se měli o čem hádat a o co sázet. Každý má svého favorita, jiný s tím nesouhlasí, tak to spolu řešíme.


A váš favorit je jaký?
To teď nemůžu říct, protože by všichni vsadili, co bych řekl. (smích) Ale ne, já vůbec nevím, kdo hraje.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze