Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Místo Klause spí teď Lener

22 2004
Senohraby - Kousek za rušnou dálnicí poklidně zurčí voda v umělém jezírku. Vedle pěšin pečlivě vysypaných bílým štěrkem šplouchá bazén. Nad ním se tyčí žlutá budova s černými věžičkami připomínající zámek. Tady bydlí česká hokejová reprezentace. Do luxusního hotelu Sen nedaleko Prahy se tým přestěhoval na dva dny kvůli rozptýlení.

Jindy kolem recepce procházejí byznysmeni, politici i umělci. Teď se od jídelny pomalu trousí čeští hokejisté.

"Jsou milí. Fandím jim, hlavně Jirkovi Dopitovi. Nejradši máme trenéra Růžičku," říká recepční Milada Daňková.

Na sportovce je už zvyklá. Obvykle tu před pohárovými zápasy nocují fotbalisté Sparty. "Prý jim to nosí štěstí," tvrdí.

V přepychovém pokoji číslo 100 za šest tisíc korun na noc bydlel třeba prezident Václav Klaus, několik dnů tu přebýval i bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný.

Teď si nádherný výhled z pokoje užívá trenér mužstva Slavomír Lener. Prostorný pokoj má kromě ložnice další dvě místnosti. V jedné je sedací souprava - tady mají trenéři naplánovanou večerní poradu o závěrečné nominaci.

Dvoulůžkový pokoj, ve kterém bydlí hráči, vyjde na 3950 korun. Hokejisté mají k dispozici bazén, saunu, kurty na tenis, squash či badminton a spoustu jiného vyžití.

"Je tu všechno možné," chválí asistent Antonín Stavjaňa. Jenže hráči většinou jen krčí rameny. "Nic jsme nedělali, nevím, kam se tady dá jít," je trochu v rozpacích Martin Straka.

"Bolí mě záda. Večer se tak akorát podívám v televizi na fotbal," přidává se František Kaberle, kterému by prý vůbec nevadilo, kdyby tým zůstal v pražském hotelu Corinthia Towers.

Proč? Štve ho zdlouhavé cestování ze Senohrab na trénink do Sazka Areny, fronty automobilů na magistrále a na dálnici.

V úterý měli hokejisté přijet do hotelu k večeři, ale dorazili až před půlnocí. Večeře odpadla. Středeční oběd se zase musel posunout o hodinu.

"Na zimák jsme ve středu jeli hodinu a čtvrt, zpátky to bylo jen o něco lepší," prozrazuje Kaberle. Jinak se však hokejistům na sluncem rozehřátém venkově líbí. "Je tu větší klid než v centru. Změna na dva dny nám může prospět," myslí si bek Radek Hamr.

Ubytování českých hokejistů v hotelu Sen je nadstandardní.

Autoři:


Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze