Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Místo na chatu jede reprezentovat

9 2004
Praha - Po dlouhé době si užíval chvíle volna, odjížděl z prodlouženého víkendu z chaty, když v tom mu zazvonil mobil. Asistent reprezentačního kouče Radim Rulík se svého svěřence z Karlových Varů zeptal: "Vypadl nám obránce, nechceš přijet?" František Ptáček neváhal, vyjet na led v národním dresu je přece čest.

Měl však jednu malou podmínku. "Potřeboval jsem si dojet pro věci do Varů a tak jsme se domluvili, že přijedu až na úterní trénink."

Chtěl odpočívat, ale nabídka reprezentovat ho přiměla změnit názor. Jako jeden z mála karlovarských hráčů se vyhnul nepříjemné střevní infekci. Ta v pátek zachvátila celou kabinu Západočechů. "Pravidelně si dávám panáčka, to je nejlepší lék," usmál se.

Situace ve Varech se prý nelepší, podle nejnovějších zpráv onemocněli další dva lidi. Není tak jisté, kdy tým začne trénovat.

O tom, že nahradí svého klubové spoluhráče Hlavačku se dozvěděl od kouče Rulíka.

V reprezentaci se už párkrát objevil, pokaždé spíš epizodně. Letos se mu však podařil unikát. "Na začátku roku jsem byl na Švédských hrách a teď jedu na Karjalu. Být v jednom kalendářním roce na dvou turnajích se mi ještě nepoštěstilo," poznamenal Ptáček.

Do Stockholmu jel také jako náhradník. Nemrzí ho, že v devětadvaceti dostává šanci až jako druhý, resp. třetí v pořadí? "Já bych nominovaný dodatečně vlastně vždycky a i tak si toho cením. Je tady spousta dobrých hráčů, kteří mají potenciál a v mezinárodním měřítku jsou lepší," uznává.

"Samotný věk nic neznamená, se zkušenostmi jsem na tom daleko hůř než mladší hráči, co jsou tady. Můžu se od nich něco naučit a nekoukám, jestli mu je devatenáct nebo pětatřicet," dodává karlovarský obránce upřímně.

Nominace mladých hráčů je podle něj přirozená cesta, jak národní tým obrodit. "V lize je spousta dobrých hokejistů, kteří nejedou, a proto by si tihle měli vážit, že tu jsou a využít tu šanci na sto procent," myslí si Ptáček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze