Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mistr Manipulátor

10 2003
Haškovi to dobře pálí. Bombasticky se znovu vrátí k hokeji a za pár hodin je na světě zpráva, že v Detroitu otevře jeho firma dvě prodejny. Všechna čest, jak jednoduše a účinně dovede zacházet se svým jménem. Jak prosadí vlastní firmu za oceán a pokusí se vydělat ještě větší peníze. Kdo by to také nepřál hrdinovi z Nagana, kvůli němuž statisíce lidí ponocovaly, táhly na náměstí a držely palce, aby "náš Dominik" olympijské zlato vychytal.

POHLED
MF Dnes

Bohužel jeho chování a výroky z poslední doby jsou obaleny bohapustou falší, ztrátou soudnosti a pokory.

Zmlátí soupeře při zápase na kolečkových bruslích a upne se na plzákovskou radu pro nevěrníky: zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Když přijde roční zákaz startu v in-line hokeji, považuje ho za vysoký a vše svede na mediální kampaň.

Dobře ví, že tím si neublíží. Veřejnost přece bude věřit svému idolu, ne tomu, co se píše v novinách. Stejně tak názor v tisku, že k hokeji se vrací kvůli ročnímu platu 220 milionů korun.

Když poprvé odvolával konec v únoru 2000, hnal ho sen získat Stanley Cup. Ten má.
Proč tedy zase vyráží do světa? "Jsem znovu hladový po hokeji," zahraje na city fanoušků.

Ti šmahem zapudí opačné názory, že jej táhnou peníze či utíká před odpovědností z krvavého zranění soupeře. "Závidíte mu, proto to píšete," ozývají se Haškovi věrní.
Haškovi úspěch přejeme, jen ať dál proslavuje českou zem.

Nebuďme ovšem zaslepení: už to není jenom Dominátor, ale i Manipulátor, který v první řadě myslí na sebe a jde za tím sebejistě. Takřka přes mrtvoly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze