Hokejisté Slovanu Bratislava se radují z gólu

Hokejisté Slovanu Bratislava se radují z gólu | foto: ČTK

Mistrovský Slovan vstoupil do slovenské extraligy vítězně

Hokejisté mistrovského Slovanu Bratislava v úvodním kole slovenské extraligy zvítězili na ledě Zvolenu. V německé nejvyšší soutěži prožil příjemný vstup do ligy nováček Kassel.

Slovenská liga

Hokejisté mistrovského Slovanu Bratislava vstoupili vítězně do nového ročníku slovenské extraligy. Na ledě Zvolenu, vedeného českým koučem Milošem Holaněm, vyhráli 4:3, když vítězný gól vstřelila v 43. minutě někdejší dlouholetá opora Znojma Marek Uram.

Výsledky: Košice - Kežmarok 7:1 (za domácí Mocek a Philipp 0+1), Zvolen - Slovan Bratislava 3:4.

Německá liga

Nováček Kassel prožil příjemný vstup do německé hokejové ligy, když v prvním kole vyhrál na ledě Hamburku 4:3. V utkání vedl ve čtvrté minutě závěrečné třetiny už 4:1 a domácí navzdory povedenému závěru zvládli už jen snížit.

Výsledky: Düsseldorf - Mannheim 2:3, Ingolstadt - Krefeld 0:2, Frankfurt - Norimberk 4:2, Straubing - Wolfsburg 1:7, Hamburk - Kassel 3:4, Iserlohn - Hannover 5:2, Duisburg - Augsburg 2:6.

Švýcarská liga

Český obránce Radek Hamr se sice hned v prvním kole švýcarské hokejové ligy trefil, ale Klotenu jeho gól úspěch nepřinesl. Na ledě Zugu hosté prohráli 1:2.

Výsledky: Ambri/Piotta - Fribourg 6:2, Bern - Biel 5:2, Langnau - Lugano 2:5, Rapperswil - Curych 2:3 po sam. nájezdech, Davos - Ženeva 4:2, Zug - Kloten 2:1 (za hosty Hamr 1+0).