Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladá Boleslav chce do extraligy

2 2004
Mladá Boleslav - V horizontu tří až pěti let vybojovat postup do nejvyšší domácí soutěže. S takovým cílem ve čtvrtek předstoupilo před novináře nové vedené mladoboleslavského hokejového klubu. Pomoci k naplnění odvážného plánu mají známé persony českého hokeje: nový sportovní ředitel klubu Petr Kaňkovský a s ním přicházející kouč Miloslav Hořava.

"Přivedeme také kvalitní hráče. Stávající kádr podle našeho mínění dosáhl stropu svých možností," řekl šéf oddílového představenstva Jan Plachý.

Mladá Boleslav letos vypadla v prvním kole play-off s pozdějším finalistou první ligy Berounem. "V nové sezoně chceme dojít minimálně o stupínek dál," podotkl Plachý, jinak také jednatel firmy Aufeer Design, která se po odkupu 66 procent akcií stala většinovým vlastníkem Bruslařského klubu.

Jeho generálním partnerem je firma Škoda Auto, k další spolupráci se zavázalo i město. Rozpočet na příští sezonu je dvacet milionů korun. "Všichni společně se musíme postarat o silné ekonomické zázemí klubu," přeje si Plachý.

Pokud by se hokejistům skutečně podařilo proniknout v budoucnu do extraligy, mohla by se Mladá Boleslav stát jedním z mála měst, kde se fanoušci mohou těšit z nejvyšších soutěží obou nejpopulárnějších sportovních odvětví.

Už letos totiž mají našlápnuto do první ligy fotbalisté. "Zda by region takovou porci utáhl? To je dobrá otázka," zamyslel se Plachý. "Zatím ale nemá cenu spekulovat, protože jsme ještě nepostoupili my ani fotbalisté."

Kdo ale postoupil, to je Petr Kaňkovský. Jako jeden z klíčových mužů sestavy letos přivedl zpět do extraligy slavnou Jihlavu. Proto je překvapením, že se právě v úspěšném období rozhodl ukončit hráčskou kariéru.

"Dostal jsem nabídku, která mě velmi zaujala," vysvětlil svůj přesun na manažerský post mistr republiky z roku 1991. "Na led už se nevrátím, to je definitivní rozhodnutí." Tuhle volbu by prý nezvrátilo ani přání nového kouče. "Snažil jsem se Petra přemluvit, ale fakt na bruslích skončil," prozradil trenér Miloslav Hořava.

I proto budou muset společně vyhledat jiné borce. Poohlížet se hodlají hlavně v extraligových klubech. "Rozhodně nehodláme jít cestou třeba Berouna, který má v kádru téměř výhradně půjčené hokejisty. Chceme, aby si hráči vytvořili ke klubu i městu silný vztah," řekl Kaňkovský.

S trenérem chtějí jít v tomto směru příkladem. "Budeme trvale bydlet v Mladé Boleslavi."Najdete na iDNES.czmobilní verze