Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mladí hokejisté odehrají Turnaj čtyř

6 2003
Ostrava - Reprezentační tým hokejistů do 20 let čeká premiérový turnaj pod novým trenérem Aloisem Hadamczikem. V Kravařích a Ostravě-Porubě budou mladíci od čtvrtka hrát Turnaj čtyř. Jejich soupeři budou Švýcarsko, Německo a Slovensko. Národní tým se připravuje od soboty v Kravařích. "Pozval jsem hlavně hráče, kteří působí v zámoří, abych také u nich získal přehled výkonnosti v zápasovém zatížení," říká trenér Alois Hadamczik.

 "Tyhle kluky můžeme znovu vidět až na mistrovství světa, proto je pro nás turnaj důležitý," poznamenal kouč.

V týmu jsou také tři borci z regionálních celků. Útočníci Rostislav Olesz a Jakub Hulva z Vítkovic a havířovský brankář Jakub Čech. "Všichni už se na první mezinárodní zápasy sezony těšíme, věřím, že přijdou i nějací diváci," řekl Jakub Čech.

Trenér Alois Hadamczik, který má k ruce asistenty Mojmíra Trličíka a Mariána Jelínka, byl v Ostravě-Porubě s reprezentací už minulý měsíc na soustředění. Ovšem žádný zápas se tehdy nehrál. "Nikdo ještě nebyl na ledě."

Vrcholnou akcí sezony pro juniory bude mistrovství světa ve Finsku. Podle Hadamczika je ročník 1984 velmi silný, ale už teď tuší, že všechny hvězdy nemusí na šampionát dostat. "Pokud se kluci, jako třeba Jiří Hudler prosadí v NHL, těžko na mistrovství přijedou," pokrčil rameny. Kromě Hudlera to mohou být například Barinka, Koreis nebo Michálek.

Nominace na Turnaj čtyř, brankáři: Lukáš Mensator (Ottawa), Jakub Čech (Havířov), Tomáš Pöpperle (Sparta);
obránci: Marek Chvátal (Sarnia), Matěj Trojovský (Regina), Martin Vágner (Hull), Tomáš Linhart (London), Martin Lojek (Brampton), Martin Čížek (Plymouth), Michal Barinka (Č. Budějovice), Ondřej Němec (Vsetín), Lukáš Pulpán (Plzeň), Ondřej Staněk (Slavia);
útočníci: Petr Vrána (Halifax), Kamil Kreps (Brampton), Tomáš Fleischmann a Petr Jelínek (oba Moose Jaw), David Švagrovský (Seattle), Petr Kanko (Los Angeles), Josef Vávra (Tri-City), Jakub Langhammer a Roman Vondráček (oba Sparta), Vojtěch Polák (K. Vary), Radim Hruška (Vsetín), Rostislav Olesz, Jakub Hulva (oba Vítkovice), Jakub Klepiš (Slavia).

Program hokejového Turnaje čtyř
Čtvrtek:
Slovensko - Německo (16.30, Ostrava-Poruba) Česká republika - Švýcarsko (20.00, Kravaře)

Pátek: Švýcarsko - Slovensko (16.30, Ostrava-Poruba) Česká republika - Německo (20.00, Kravaře)

Sobota: Švýcarsko - Německo (13.00, Kravaře) Česká republika - Slovensko (16.30, Ostrava-Poruba)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze