Mladíci na šampionátu postoupili

• 1
Jaroslavl - Mladí hokejoví reprezentanti budou pokračovat v bojích o titul na mistrovství světa své věkové kategorie v Rusku. Po vítězství 4:1 nad Švýcarskem si zajistili postup do čtvrtfinále. "V utkání šlo o všechno, bylo to pro kluky hodně psychicky náročné. I když tomu výsledek moc nenapovídá, nebyl to jednoduchý zápas," řekl trenér Karel Najman.

Jeho svěřenci do utkání nevstoupili dobře a po první třetině mohli brankáři Marku Schwarzovi děkovat za to, že prohrávali pouze 0:1. "První třetina se nám nepovedla, byli jsme často vylučovaní a nad vodou nás udržel hlavně Schwarz," komentoval zápas český kouč.

Ten hráčům o přestávce v kabině důrazně promluvil do duše, a do druhé části zápasu tak nastoupil úplně jiný tým. "Od druhé třetiny jsme se dokázali prosadit nátlakovou hrou a vynutit si fauly. Proto jsme ve druhé části zápas otočili a v závěrečném dějství svůj náskok ještě potvrdili," dodal Najman.

Českou osmnáctku ve čtvrtek čekají v posledním utkání základní skupiny Rusové, kteří dnes měli volný den. Pokud mladí reprezentanti dokáží domácí tým porazit, mají naději i na první místo ve skupině a přímý postup do semifinále.