Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladíci uspěli, mistr světa čeká

8 2003
Praha - Jedni jásají, druzí zklamaně balí kufry a ze světa NHL se chystají na cestu do farmářských týmů. Na jedné straně útočník Jiří Hudler, na druhé brankář Milan Hnilička. Skončily přípravné kempy, dnes v noci se znovu rozbíhá zámořská hokejová liga. Koloběh tréninků, cvičení a přípravných zápasů určil, kdo zažije velkolepé zahájení nejslavnější hokejové soutěže.

Zatímco zkušení hráči s jistým místem v kádru berou kemp obvykle jako rutinu, mladíci ze sebe musí vydat úplně všechno. O to víc si pak mohou užívat radosti.

Hudler šel do kanceláře kouče Lewise se špatně skrývaným rozverným úsměvem na tváři. Tušil, že jeho boj o místo v sestavě skončí vítězně.

„Musím na sobě ale dál tvrdě pracovat, bruslit a pilovat obrannou hru,“ řekl Hudler, jenž byl měl alternovat v útoku Yzerman, Williams, Holmström.

Zatímco Hudlerovou překážkou mohla být drobná postava, urostlý centr Milan Michálek neměl větší potíž. Šestý muž letošního draftu, tedy „dražby“ talentů, v San Jose hned zaujal. „Je to nejlépe připravený hokejista z letošního draftu,“ shodují se odborníci.

Michálek dal v šesti přípravných zápasech dva góly, jedním rozhodl utkání se silným Coloradem. Postava, technika a pohyb bez puku. To jsou jeho přednosti. „Mohl by kličkovat v telefonní budce, tak jemný cit má,“ říká o něm centr Mike Ricci.

Do poslední chvíle mohl v úspěch věřit také další mladík, Tomáš Plekanec, v Montrealu. Jenže víc je poražených. Milan Hnilička věřil, že by po mizerné sezoně v Atlantě mohl v novém působišti v Los Angeles přeskočit i Romana Čechmánka. Jenže teď musí na zaváhání soka čekat na farmě v Manchesteru. Společně s útočníkem Pavlem Rosou či bekem Tomášem Žižkou.

O místo v hlavním týmu musí bojovat i hráči z generace juniorských mistrů světa. Útočník Pavel Brendl se neprosadil v Carolině, Václav Nedorost na Floridě. Z vyřazení obránce Tomáše Mojžíše z kádru Vancouveru byli hodně zklamaní fanoušci.

Někdo možná vyřeší odsunutí na farmu návratem do Evropy. Po obránci Petru Kadlecovi, jenž se do Slavie vrátil z Floridy, by mohli odejít i útočníci Michal Sivek či Martin Chabada. „Jednáme s nimi,“ říká Luboš Koželuh, šéf hokejové Sparty.

Někteří hráči ani kempy neprošli, marně zatím bojovali o novou smlouvu. Bez kontraktu jsou obránci Stanislav Neckář a Aleš Píša. S Torontem se zatím nedohodl bek Karel Pilař. Velkolepou show při zahájení NHL by však mohl stihnout útočník Martin Havlát, jenž v úterý vedl další kolo jednání s Ottawou.

Jak si vedli v kempech
  ヲ Atlanta
Uspěl:
Piroš (útočník). Neuspěli: Ustrnul (obránce), Blatný (útočník).
  ヲ Boston Neuspěl: Kutlák (obránce)
  ヲ Carolina Neuspěli: Brendl, Kůrka (oba útočníci)
  ヲ Calgary Uspěl: Buzek (obránce)
  ヲ Chicago Neuspěl: Barinka (obránce)
  ヲ Detroit Uspěl: Hudler (útočník)
  ヲ Edmonton Neuspěl: Horáček (obránce)
  ヲ Florida
Uspěli:
Novák (obránce), Bednář (útočník).  Neuspěli: Krajíček (obránce), Nedorost, Tatíček (oba útočníci)
  ヲ Los Angeles Neuspěli: Hnilička (brankář), Žižka (obránce), Rosa (útočník)
  ヲ Montreal Uspěl: Plekanec (útočník)
  ヲ Nashville
Uspěli:
Schnábel, Židlický, Klouček (obránci), Erat. Neuspěl: Pivko (oba útočníci)
  ヲ New York Islanders Neuspěl: Chabada (útočník)
  ヲ Pittsburgh Neuspěl: Sivek (útočník)
  ヲ San Jose Uspěl: Michálek (útočník)
  ヲ Vancouver Neuspěl: Mojžíš (obránce)
Pozn.: Seznam není kompletní   

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze