Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladík dostal prostou radu: Buď v klidu a chytej

Dukla Jihlava | foto: Petr Lemberk, MAFRA

17 2008
Křest ohněm si ve středečním souboji s Chrudimí odbyl teprve šestnáctiletý hokejový gólman Jiří Šťastný. Do branky se jihlavský dorostenec postavil na začátku poslední třetiny za nepříznivého stavu 2:5. "Nebylo mi moc dobře, když trenéři oznámili, že půjdu chytat," přiznal debutant v dresu A-týmu Dukly.

Před cestou na východ Čech si nepřipouštěl, že by se nakonec mohl objevit na ledě. I když trenér Petr Jaroš ho na podobnou možnost pokaždé připravuje. "Říkal jsme mu, že si musí uvědomit, že s námi nejezdí jenom jako talisman. Kdykoliv mohlo k téhle situaci dojít," prohlásil.

Důvodem, proč se musel Šťastný v Chrudimi postavit do branky, nebylo zranění jihlavské jedničky Milana Řehoře, ale výhradně jeho nechuť dál osamoceně čelit nájezdům domácích hráčů. Obrana Dukly si totiž znovu vybrala svůj slabší den.

"Pozoroval jsem to na Milanovi delší dobu. Po těch prvních zápasech, kdy v podstatě pokaždé pustil jen jeden gól, už mu kluci tolik nepomáhali. Byla otázka času, kdy mu povolily nervy," prohlásil Jaroš. "Proto jsme to taky nijak nehrotili, prostě jsme ho vystřídali," dodal.

Náhradník Šťastný nakonec svoji nelehkou situaci zvládl. Do branky vyrazil s odhodláním, a navíc i s dobrými radami od trenéra a spoluhráče.

"Pan Jaroš mi řekl: Buď v klidu a chytej. Vůbec to neřeš. Když dostaneš gól, dělej, jakoby nebyl. Prostě šlapej dál," svěřil se jihlavský benjamínek. "A v podstatě to samé mi řekl i Řehy," dodal.

Hned prvním zákrokem se uklidnil, pak chytil ještě několik dalších nebezpečných střel a kapituloval pouze při chrudimské přesilovce.

"Jsem docela spokojen. Bál jsem se, že to bude horší," oddychl si. A samozřejmě došlo také na pochvalu od trenéra. "Myslím, že Jirka ukázal, že je opravdu dobrý gólman. Pro Duklu by mohl být příslibem," uznale pokyvoval hlavou Jaroš.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze