Mladík Falter v premiéře obstál

17 2001
Ostrava - Překontroloval výstroj, nasadil helmu a na začátku poslední třetiny za stavu 4:1 vyjel proti Vsetínu na led. Tím odstartovala premiéra vítkovického brankáře Martina Faltera mezi muži. I on tak přispěl k vítězství Vítkovic v semifinále Českého poháru. Ostravané Vsetín porazili 5:2 a postoupili do finále. Čeká je Sparta. Falter, kterému bude příští měsíc osmnáct, v poslední třetině zlikvidoval sedm střel, dostal jeden gól z dorážky.

Věděl jste předem, že dostanete šanci?
Byli jsme domluveni, že za příznivého stavu nastoupím, takže šok to pro mě nebyl. Měl jsem čas se připravit.

Co vám říkali spoluhráči? Radil vám Jiří Trvaj?
Hlavně povídali, že nemám být nervózní. Že se nehraje o body, tak o nic nejde.

A byl jste nervózní? Dlouho na vás nešla žádná střela...
Ze začátku jsem trochu byl, ale s prvním zákrokem to spadlo. Navíc kluci mi hodně pomohli. Drželi Vsetín od brány a ten moc šancí neměl.

Jeden gól jste ale dostal.
Bylo to z dorážky, měl jsem puk při první ráně vyrazit do rohu.

Vloni jste chytal za juniorku Slavie Praha. Potkal jste se tam s Hronkem?
Chytali jsme spolu, on dostával o něco víc šancí. Nepřekvapuje mě, že se mu teď v extralize daří. Je vynikající a Slavie umí gólmanům pomoct.