Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladík Goc udělal dojem na skauty NHL

9 2001
Středem pozornosti skautů z NHL na hokejovém mistrovství světa v Německu se stal talentovaný útočník domácí reprezentace Marcel Goc. Teprve sedmnáctiletý hráč Schwenningenu má podle expertů stejnou šanci proniknout do zámoří, jako se to povedlo loni Martinu Havlátovi, jehož si po šampionátu v Petrohradě pozvala do kempu Ottawa.

"Je to opravdu dobrý hráč a má, podle mého názoru, šanci dostat se do NHL," pravil pyšně trenér německých hokejistů Hans Zach. "Líbí se mi a rychle získal mou důvěru. Je to nejtalentovanější útočník německého hokeje," tvrdí Zach.

Na seznamu Centrálního úřadu pro skauting NHL figuruje Goc momentálně na dvanáctém místě a podle předpokladů by měl patřit k hráčům, které si kluby v červnovém draftu rozeberou už v prvním kole. Přestože Goc v ničem vyloženě nevyniká, je velmi platným univerzálním útočníkem a na šampionátu patří k nejlepším hráčům na buly.

"Umí zahrát cokoliv. Je to po všech stránkách dobrý hráč," vypočítal jeho přednosti Zach. "Nemá sice nejtvrdší střelu a není ani nejlepší bruslař, ale přesto na ledě září. Gretzky před lety říkal, že je lepší být dobrý v jednotlivých dovednostech, než být nejlepší v jedné," dodal Zach.

V NHL to už zkoušel jeho starší bratr Sascha, jenž v této sezoně odehrál jedenáct utkání za New Jersey.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze