Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladou Boleslav povede mistr světa Hořava

1 2004
Mladá Boleslav - Mistr světa z roku 1985 Miloslav Hořava se stal novým trenérem hokejistů Mladé Boleslavi. Prvoligový tým navýšil rozpočet na 20 milionů korun a vyhlásil, že má minimálně semifinálové ambice. K tomu by měl napomoci i Petr Kaňkovský. Letošní lídr Jihlavy ukončil hokejovou kariéru a v Boleslavi se stal sportovsním ředitelem.

"Úroveň prvoligové soutěže stoupá, dostává se do ní stále více finančních prostředků a tím i více dobrých a zkušených hráčů. A navíc mě láká koncepční práce s mladými hráči, a to je cesta, kterou chceme v Boleslavi jít," vysvětlil Hořava, proč přijal nabídku z druhé nejvyšší soutěže.

Dvaačtyřicetiletý bývalý obránce vedl naposledy Karlovy Vary, kde jej v listopadu loňského roku vystřídal Richard Farda. 

V Mladé Boleslavi podepsal Hořava smlouvu na dva roky s následnou jednoletou opcí. Jeho asistentem bude Petr Haken, dosavadní trenér mladoboleslavské mládeže.

Ambiciózní celek z města automobilů, který letos pod vedením trenérů Josefa
Horešovského a Jiřího Kročáka ztroskotal v play off hned v prvním kole na pozdějším finalistovi z Berouna, si vytkl za cíl v horizontu tří až pěti let postoupit do extraligy.

"V příštím roce bychom se rádi probojovali do semifinále a stabilizovali kádr. Rádi bychom sázeli na kmenové hráče," vyložil klubovou strategii předseda představenstva Jan Plachý, který je současně jednatelem firmy Aufeer Design, většinového vlastníka mladoboleslavského klubu.

Společnost od města odkoupila 66 procent akcií za 1,32 milionu korun.

Její jméno se však prý v názvu klubu neobjeví. Jako pravděpodobnější se jeví varianta, že se do něho nějakým způsobem prosadí Škoda Auto, generální partner BK Mladá Boleslav.

Předsedou představenstva akciové společnosti je Vratislav Kulhánek, jeden z vážných uchazečů na post šéfa Českého svazu ledního hokeje.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze