Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Moc slávistů, říká Barta k reprezentaci

13 2003
Plzeň - Neúspěch? Je jím čtvrté místo na světovém šampionátu? Český hokej podruhé v řadě nedosáhl na medaili, v boji o bronz navíc poprvé na mistrovství světa podlehl rivalovi ze Slovenska. "Já bych to tak nebral. Špička je vyrovnaná, pryč jsou časy, kdy Sověti sbírali jedno zlato za druhým. I nedávné tři české tituly v řadě byly výjimkou," míní plzeňský útočník Dušan Andrašovský.

"Jako den a noc. Do čtvrtfinále jsme předváděli perfektní práci, ale v rozhodujících zápasech tým propadl," říká plzeňský asistent Miroslav Přerost.

Český celek podle Přerosta selhal v obranné činnosti. "Hráči věřili, že Kanadu v semifinále přebruslí, povalí. Ale hru dozadu nezvládli, a to nejen obránci," tvrdí kouč.

Na rozdíl od Andrašovského plzeňský brankář Barta čtvrté místo za neúspěch považuje. "V nominaci bylo zbytečně moc Slávistů, osamocené opory z NHL pak na vše samy nestačily. Dodnes nechápu, proč na mistrovství nehrál nikdo z Pardubic. A to neříkám zdaleka proto, že jsem Pardubičák," konstatuje Libor Barta.

Zkušený gólman pečlivě sledoval mezi tyčemi kolegu Tomáše Vokouna. "Skvěle pracoval s hokejkou, tak precizní činnost jsem dlouho neviděl. Ale zdálo se mi, že z z něho čišela až přehnaná sebejistota. Možná mu nakonec trochu uškodila, poslední zápasy mu nevyšly."

Slovák Andrašovský se bo bitvě o bronz radoval z medaile svých krajanů, naopak Češi se před rivaloem sklonili poprvé v historii na mistrovství světa.

"Nečekal jsem, že se naši po porážce se Švédy tak vzepnou. Ale hvězdy z NHL ukázaly velikou zkušenost. Česko nemělo takovou sílu v útoku, a když se zranil Martin Straka, podle mě nejlepší útočník Lenerova výběru, bylo rozhodnuto," říká Andrašovský.

"Na českých hráčích se podepsalo semifinálové zklamání více než na soupeři," souhlasí trenér Přerost. "Ale i to o něčem svědčí. Slováci měli větší vůli, šli více za svým cílem a byli odměněni," dodává kriticky Barta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze