Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní haly budou v Německu plné

25 2001
Norimberk, Praha - Od roku 1996, kdy národní tým triumfoval na mistrovství světa ve Vídni, nebyla vrcholná hokejová akce českým fanouškům blíž než nyní. V sobotu začíná světový šampionát sousedním Německu, česká reprezentace sehraje v základní skupině dva zápasy Norimberku, bavorském městě vzdáleném jen hodinu jízdy autem od hranic. Přestože se německý tým vzpamatovává útlumu a trenér hovoří o úspěchu, pokud se mužstvo zachrání, hlad po hokeji je obrovský. Turnaj se hraje ve velkých, nových halách, které lákají moderním zázemím.
Podrobný informační servis před MS najdete ve čtvrtečním vydání MF DNES

Aréna v Kolíně nad Rýnem bude s kapacitou 18 000 míst největším krytým stadionem, v němž se kdy šampionát hrál. Ani haly v Hannoveru a Norimberku příliš nezaostávají, hannoverská Preussag Arena pojme 14 000 diváků.

"S tak nádhernými arénami začíná v Německu nová hokejová éra," řekl agenturám Erich Kühnhackel, německá legenda. Duel mezi domácí a českou reprezentací v Kolíně nad Rýnem je už týden vyprodán.

Diváci se hrnou i na další zápasy. Lístky na utkání Česka s Běloruskem sice stále ještě k mání jsou (objednat je lze přímo v Norimberku na telefonním čísle 0049 911 - 21 320 54 nebo 0049 - 911 - 24 18 522), v sobotu ale může být hala klidně plná.

Ceny vstupenek totiž nejsou přemrštěné, na úvodní kola se dají pořídit už od 25 marek, přibližně 450 korun. Hraje se stejným systémem jako loni v Petrohradě. Ze základních skupin postoupí vždy tři týmy, ve druhé fázi se vytvoří dvě skupiny po šesti. Mužstvům se budou započítávat vzájemné výsledky z úvodního kola. Čtyři nejlepší projdou do čtvrtfinále, v play off už rozhoduje jedno vítězství.

Aby organizátoři zpříjemnili týmům přesuny mezi městy, připravili jim letecké speciály. Čeští hokejisté se nebudou muset v neděli ráno trmácet pět set kilometrů po dálnici z Norimberku do Kolína nad Rýnem, vzduchem se tam přepraví za hodinu. Stejně tak i nazpátek.

"Po zápase shodíme výstroj a letíme zpět do Norimberku," chválí si trenér národního týmu Josef Augusta. Německo hostilo hokejovou elitu už šestkrát. Poprvé v roce 1930, poslední šampionát se v zemi konal před osmi lety. Národní tým s Břízou, Stavjaňou či Janeckým tehdy skončil třetí. V roce 1975 i o osm let později přivezla reprezentace stříbro.

"Tentokrát doufám, že se budeme vracet leteckým speciálem jako mistři světa," věří manažer národního týmu František Černík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze