Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Moje nejtěžší hokejové rozhodnutí, řekl Jágr

Jaromír Jágr. | foto: Galgonek VladislavČTK

5 2008
Týmu Rangers poděkoval za poslední roky v NHL. "Nikdy proti nim neřeknu křivé slovo," poznamenává Jaromír Jágr, jenž bude v hokejové kariéře pokračovat v ruském Omsku. Rozloučil se i se svými zámořskými kritiky. Co ještě česká hvězda pronesla?

Zde jsou Jágrova slova z rozhovoru pro agenturu Canadian Press.

O odchodu z NHL
"Bylo to moje nejtěžší hokejové rozhodnutí v životě. Vůbec jsem nečekal, že to bude tak těžké. Nebudu nic zapírat, nesnáším změny."

O samotné soutěži
"NHL mi umožnila si zahrát hokej. Zahrál jsem si s takovými hvězdami, jako byl Mario Lemieux, Ron Francis, Bryan Trottier a Paul Coffey. Měl jsem velké štěstí. Naučili mě toho hodně nejen na ledě, ale i mimo něj."

O týmu Rangers
"Rangers bych chtěl za ty tři roky poděkovat. Nikdy proti nim neřeknu křivé slovo. Nevyhráli jsme Stanley Cup, ale o tom i u sebelepšího týmu rozhoduje štěstí. Mrzí mě jen to, že jsem nezískal 84 bodů. Kdyby se mi to podařilo, pořád bych byl v New Yorku."

O konečném rozhodnutí Rangers
"Nejsem nejmladší, tým se rozhodl jít jinou cestou a už pro mě nebylo místo. Ale chápu to. Rangers chtěli posílit obranu, o které si myslí, že jim chyběla, a tak utratili hodně peněz za Wadea Reddena. Spolu s Chrisem Drurym, Scottem Gomezem a Henrikem Ludqvistem je vyjde na 30 milionů dolarů, takže na mě nezbylo. Možná kdybych s spolu Gomezem a Drurym hrál lépe, všechno mohlo být jinak."

O kriticích
"Rád bych něco vzkázal lidem, jako je třeba Mike Milbury (bývalý trenér a generální manažer a nyní televizní komentátor), kteří mě neustále kritizovali: můžete mi políbit zadek."

Udělal Jaromír Jágr dobře, že odešel z NHL?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:00 6. července 2008. Anketa je uzavřena.

NE 4970

ANO 4782

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze