Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mojžíš má jasno, dá přednost Vancouveru

27 2003
Pardubice - Tomáš Mojžíš už má jasno o dalším angažmá. Jedenadvacetiletý hokejový obránce, o něhož se zajímaly Pardubice, dá přednost NHL a kontraktu s Vancouverem. "Během několika hodin bych měl podepsat dvoucestnou smlouvu na tři roky," potvrdil v úterý Mojžíš.

"Podmínky si přesně nepamatuji, ale představoval jsem si lepší. Nakonec jsem ale rád, že se to takhle vyřešilo, protože Vancouver nechával vše na poslední chvíli."

Mojžíš, který reprezentoval na loňském mistrovství světa hráčů do 20 let v Pardubicích, odehrál v zámoří už tři sezony v juniorské soutěži Western Hockey League. Nejprve oblékal dres týmu Moose Jaw a poté hrál za Seattle Thunderbirds.

V minulé sezoně, v níž vstřelil 21 gólů a na 49 nahrál, se dostal do All Star výběru WHL. Draftován byl v roce 2001 v jedenáctém kole Torontem, to ho však o rok později vyměnilo do Vancouveru. Nyní by se mu měl upsat na tři sezony.

"Jsem rád, že tam jdu. Vidí mě ve mně budoucnost, neberou mě jen jako hráče do počtu," tvrdí Mojžíš.

"V letošní sezoně ale zřejmě půjdu na farmu. Byl bych samozřejmě rád, kdybych si zahrál pár zápasů v NHL, ale počítám s tím spíše až v dalším roce." Během léta byl ve hře i jeho návrat do Pardubic, odkud před třemi roky odešel do zámoří. Nabídku zvažoval.

"Pardubice mají dobré mužstvo, vedení i zázemí. Rozhodoval jsem se, zda má cenu vrátit se do Ameriky nebo zůstat tady," řekl Mojžíš. Nakonec ale dal přednost zámořské nabídce.

Co rozhodlo? "Asi peníze," přiznal mladý bek. "Svou roli sehrály i tři sezony, které jsem v Americe odehrál. Bylo by mi líto zahodit tuto šanci."

Do Vancouveru by se měl vydat ještě v průběhu tohoto týdne. "Měl jsem letět už ve středu, ale to asi nestihnu," usmál se Mojžíš. "Chtějí, abych tam byl co nejdříve. Do konce týdne odletím."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze