Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Moravec zatím zůstává ve Vítkovicích

16 2001
Ostrava - Hokejový útočník David Moravec zatím zůstává ve Vítkovicích, byť o něj měl eminentní zájem tým NHL Calgary Flames. Vedení zámořského klubu se však s Buffalem Sabres nedohodlo na podmínkách, za nichž by na šestadvacetiletého mistra světa z Německa získalo hráčská práva.

V závěrečné fázi šlo už jen o to, zda se mezi sebou domluví oba kluby NHL. Moravec přistoupil na návrh roční jednocestné smlouvy od Calgary a věřil, že Buffalo postoupí jeho hráčská práva týmu Flames. "Dlouho to vypadalo, že by to neměl být problém. Jenže pak si vedení Sabres začalo klást nesplnitelné požadavky, které druhá strana nebyla ochotna akceptovat," uvedl Moravcův agent Jaromír Henyš.

Nepříznivá zpráva držitele zlaté medaile z olympijských her v Naganu zastihla dnes ráno. "Jsem zklamán, co víc dodat?" prohlásil Moravec rozmrzele. S tím, že by ještě před startem letošní sezony změnil působiště, prý zatím nepočítá.

"Moc jsem nad tím neuvažoval, ale asi zůstanu ve Vítkovicích. V Ostravě jsem spokojen," konstatoval. Definitivně však Moravcův odchod z Vítkovic stále ještě nelze vyloučit.

Hráč by totiž, ačkoliv to není příliš pravděpodobné, do Calgary mohl zamířit i později, avšak už za daleko vyšší odstupné. Momentálně spíš všechno nasvědčuje tomu, že výborný bruslař s vybroušenou technikou setrvá v ostravském kádru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze