Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Most prožil revoluci, je farmou extraligistů

Hokej hokejista | foto: Profimedia.cz

5 2008
Žádný výstřel nezazněl, přesto v létě proběhla v Mostě revoluce. Hokejová. V místním prvoligovém klubu se toho změnilo dost: vedení, trenér, filozofie klubu a radikálně také kádr. Teď přichází start první ligy, který tomu všemu nastaví zrcadlo.

"Chceme překvapit, poprat se. Nejdeme do soutěže s poraženeckou náladou," neklepe se strachy kouč Jan Neliba, strůjce dvou titulů Vsetína v extralize.

Při zmínce o play-off se Neliba pousměje. "Cíl to není, to už by byl nadprůměr," myslí především na záchranu. "Chceme důstojně obstát. Podmínky tu jsou skromnější."

V létě se vedly spory o toku peněz v klubu, které vyústily ve změnu v klubovém vedení. Skončil sportovní manažer Jan Peroutka, funkce se zrušila. O jeho povinnosti se podělili jednatel Valerij Korol a asistent Vladimír Petrovka, nově i vedoucí sportovního úseku.

"Nás jako tým to neovlivnilo. Hokej děláme stejně. Šlo spíš o politické boje," míní Neliba. Už před změnami se Most vydal novým směrem: stal se jakousi farmou podkrušnohorských extraligových rivalů Litvínova a Karlových Varů. "Budeme tu pro ně ohrávat mladíky. Z obou klubů máme sedm hráčů. Bude to o komunikaci, zatím to funguje."

Nový trenér je připraven na to, že extraligoví partneři mohou kdykoli povolat svého hráče do nejvyšší soutěže. "Kvůli tomu jsme to dělali. Kdyby na to došlo, máme připravených pět hráčů z Varů a dalších šest z Litvínova na střídavý start."

Stavěl se prakticky nový tým. "Zbylo asi čtyři pět lidí z loňska," spočítal Neliba. Posilou číslo 1 je brankář Horčička z Chomutova. "Máme mladý tým, tak jsme chtěli stoprocentního brankáře."

V obraně tvrdí muziku mazáci Nosek a Martínek, dál už samí mladíci. Nejstarší útočník je Havlůj, přitom je mu teprve 25 let.

"Může to být výhoda, ale i nevýhoda, když přijde kritická situace. Je to dvousečné," uvědomuje si Neliba. "V přípravě to někdy klapalo dobře, jindy hůř. Čeká nás tady dlouhodobá práce. A možná ani nebudeme nikdy spokojení."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze