Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Možná pojedu na olympiádu, připustil Hašek

26 2001
B u f f a l o - Hokejový brankář Dominik Hašek při čtvrtečním rozhovoru se zámořskými novináři připustil, že by se mohl příští rok zúčastnit olympijských her v Salt Lake City. I když ještě v létě 1999 plánoval, že o rok později ukončí kariéru. "Rozhodnu se po sezoně. Stejně tak musím po dikusích s manželkou a vedením klubu zvážit, zda budu vůbec pokračovat v kariéře," citovala jej agentura Canadian Press. Hašek rovněž připustil, že může být v nejbližších týdnech vyměněn do jiného klubu, i když on sám si to zatím nepřeje. "Stát se může všechno. Nemám ve smlouvě klauzuli, že nemohu být vytrejdován."

"Neřekl jsem, že na olympiádu nechci"
Hašek se měl podle svých původních plánů rozloučit s hokejem na jaře roku 2000. Ale vzhledem k tomu, že jej velkou část minulé sezony trápilo zranění třísel, rozhodl se v kariéře pokračovat. Nikdy neřekl, že by měl chytat pouze jeden rok navíc, ovšem nečekalo se, že by chtěl pokračovat i v příští sezoně NHL. Jeho čtvrteční prohlášení je první veřejně prezentovanou změnou dřívějšího postoje.

"Teprve v létě se po poradě s manželkou a vedením klubu rozhodnu, co bude dál. Teď myslím jen na probíhající sezonu a play off," říká Hašek. Pokud by skutečně brankář, který v pondělí oslaví 36. narozeniny, chtěl pokračovat v kariéře, otevírá se znovu možnost jeho startu na olympiádě v Salt Lake City. V prosinci jej sice s touto nabídkou oslovil manažer české reprezentace František Černík, tento kontakt byl však považován spíše za zdvořilostní záležitost.

"Nikdy jsem neřekl, že nechci v Salt Lake City hrát. Bude to opět taková speciální záležitost a pořád existuje možnost, že se tam objevím," tvrdí olympijský vítěz z Nagana nyní.

Čechmánek každého překvapil, říká Hašek
I kdyby se rozhodl jinak, je si vědom toho, že česká reprezentace může být při ZOH 2002 na postu gólmana nesmírně silná. "V tom případě by přišel čas pro Romana Turka a Romana Čechmánka," předvídá.

Zejména trojnásobný mistr světa Čechmánek z Philadelphie Flyers okouzlil NHL a hned v první sezoně si vysloužil nominaci na tradiční All Star Game. Navíc v klubu převzal roli jedničky od Briana Bouchera, o němž ještě před rokem zámořští novináři jen pěli pochvalné ódy. "Myslím, že každý musí být překvapen tím, že se hned dostal do All Star Game. Přišel do Philadelphie původně jako dvojka a dokázal skvěle využít nabídnutou šanci. Určitě si si to zaslouží," říká Hašek o svém naganském náhradníkovi.

"Mohu být vyměněn, ale nechci"
Pokud by se Hašek rozhodl pokračovat v kariéře, jistě by tím potěšil hokejové fanoušky, ale minimálně jeden člověk by to asi nesl s rozpaky. Generální manažer Buffala Darcy Regier. Český brankář má totiž ve smlouvě opci na 9,5 milionu dolarů na příští rok, což je na poměry tohoto ne příliš bohatého klubu dost. Proto se stále častěji spekuluje o tom, zda se Buffalo ještě před uzávěrkou přestupů Haška nezbaví. Zvláště když po jeho boku slibně vyrůstá nadaný Martin Biron. Jako nejvážnější zájemci bývají jmenováni Detroit a New York Rangers.

"Nemám od Buffala žádnou jistotu," přiznává Hašek. "Ve smlouvě už není klauzule, že nemohu být vyměněn. Stát se tedy může skutečně všechno. Ale nechci být vyměněn, ani jsem o to nežádal. Máme dobrý tým a rád bych tady zůstal," prohlašuje na druhé straně.

Brankář je ovšem přesvědčen, že Buffalo by v této sezoně bylo ještě lepší, kdyby se vyřešila situace se stávkujícím kapitánem Mike Pecou. Ten žádá vyšší plat, na což vedení klubu nechce přistoupit. Jistě také proto, že velkou část rozpočtu už zabere Haškova gáže.

"Je to dobrý ofenzivní hráč a hlavně možná nejlépe bránící útočník v NHL. Kdyby byl s námi, měli bychom o deset bodů víc a vedli bychom už naši divizi," je přesvědčen Dominator. "Snad se ještě před koncem sezony dohodne s klubem. Pokud ne, bylo pro Buffalo asi nejlepší, kdyby jej vyměnilo a získalo jiného kvalitního hráče."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze