Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mrázovi za zmlácení sudího hrozí vězení

24 2004
Bratislava - Kromě trestu od disciplinární komise slovenského svazu hrozí Martinu Mrázovi také vězení. Zvolenský hokejista v semifinále extraligy proti Slovanu Bratislava zbil rozhodčího a teď jej čeká policejní vyšetřování. Hrozí mu až dva roky vězení. Generální prokuratura totiž proti němu zahájila trestní stíhání za výtržnictví.

Obvinění hrozí také Martinu Bartekovi a českému legionáři Petru Krátkému, kteří se do šarvátky zapojili.

"Vydal jsem pokyn k zahájení trestního stíhání a k vznesení obvinění pro trestný čin výtržnictví. Všechno ostatní je předmětem vyšetřování," řekl ve středu novinářům generální prokurátor Dobroslav Trnka, který si incident prohlédl na záznamu Slovenské televize.

"Pokyn směřoval k tomu, aby byla vyhodnocena i případná trestně právní zodpovědnost za jednání i jiných hráčů, kteří se toho konfliktu zúčastnili. Trestní sazba je tam až do dvou let odnětí svobody, případně peněžitý trest," dodal Trnka.

Jiný případ napadení rozhodčího, které má na svědomí hráč bratislavského Slovanu Zdeno Cíger, zůstal zatím bez odezvy vyšetřovacích orgánů. Podle Trnky v tomto případě není k dispozici videozáznam, bývalý československý reprezentant navíc zaútočil na sudího v zápalu boje, kdežto Mráz napadl rozhodčího až po skončení zápasu, v němž navíc neodehrál ani minutu.

"O nějakých emocích nebo vyhrocené situaci tam není možné mluvit," poznamenal Trnka k Mrázovu případu. 

Také Cíger se ale možná bude muset nakonec zpovídat před policií. "Rozhodčí utrpěl úraz hlavy, takže budeme čekat na lékařskou zprávu, případně na trestní oznámení a budeme se tím také zabývat," uvedl generální prokurátor.

Mráz už dostal za násilný výpad zákaz hrát pět měsíců a pokutu 50.000 korun od klubu. Disciplinární komise, která měla potrestat zvolenské hráče dnes, se ale zřejmě vyjádří až ve čtvrtek. Trojici hokejistů hrozí distanc v rozmezí od šesti utkání až po nucenou osmnáctiměsíční přestávku.

Cíger nesmí za napadení sudího v úvodu semifinálové série nastoupit na šest utkání.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze