Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mrzí mě to, říká Špaček

30 1999
P r a h a - Nikoliv brutálním faulem zasluhujícím opovržení, ale spíš tvrdým a možná necitlivým bodyčekem zranil hokejový obránce Jaroslav Špaček z Floridy protivníka Nelsona Emersona z Atlanty ve víkendovém střetnutí NHL. Zpravodaj agentury AP popsal kritický moment jako ošklivou kolizi. Špaček ve středním pásmu "trefil" rozjetého Emersona, který právě zády k soupeři rozehrával puk. "Nechtěl jsem ho úplně sestřelit, takovou ránu jsem neplánoval, jenže on měl velikou rychlost," vykládal viník novinářům. "Mrzí mě, co se stalo, nikdo nechce ublížit druhému." Emerson padl na led, kde se svíjel s tváří schovanou v dlaních.
Po deseti minutách jej museli odvézt pečlivě připoutaného na nosítkách do nemocnice, kde lékaři klasifikovali újmu jako otřes mozku druhého stupně.

Curt Fraser, kouč Atlanty, považoval srážku za jasný a zbytečný faul. "Kotouč byl pryč. Nebojte se, máme dobrou paměť," věštil budoucí odplatu.

Český bek dostal od sudího Gregsona pětiminutový trest, a po chvíli dokonce trest do konce utkání. Přitom podle svědků nenaplnil skutkovou podstatu nedovoleného zákroku napadení. Na soka se nerozjel ani při ataku neodlepil nože bruslí od země. Tým Florida Panthers proti penalizaci ostře protestoval.

"Emerson narazil hlavou někam do Špačkových zad nebo do pravého ramene, pak se skácel na led, o nějž se znovu uhodil. Právě tam si podle mého způsobil zranění," prohlásil Terry Murray, trenér Panthers.

O případné další sankci pro pětadvacetiletého zadáka rozhodne kárná komise NHL v nejbližších dnech. Špaček se nyní drží mezi obránci na šestém místě v bodování s patnácti body za šest gólů a devět asistencí
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze