Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MS 2006 se určitě bude hrát v Lotyšsku

1 2004
Curych - Světový šampionát v roce 2006 se bude s definitivní jistotou hrát v Lotyšsku. Potvrdili to zástupci výkonného výboru mezinárodní hokejové federace IIHF v Curychu. "Lotyšská hokejová asociace předložila naší hodnotící komisi všechny potřebné dokumenty o financování a generálních dodavatelích, které nám zaručují, že aréna v Rize bude včas," řekl v Curychu předseda IIHF René Fasel.

Lotyšští organizátoři totiž měli velké problémy se stavbou nové haly, v níž by se v Rize mělo hrát. IIHF proto na loňském zasedání v Praze určilo Švédsko jako náhradního pořadatele, který by v případě potřeby za Lotyše zaskočil.

Šéfa světového hokeje vyřešení podobných problémů, které provázely i přípravy na letošní šampionát v České republice, velice potěšilo.

"Jsem rád za lotyšské fanoušky, kteří jsou svému týmu úžasně oddaní. Rok po roce dodávají šampionátu stále větší pestrost a nadšení, obětují na něj ze svých často skromných prostředků tolik," ocenil lotyšské hokejové příznivce, kteří neváhají za národním týmem cestovat po celé Evropě.

Premiérový hokejový šampionát v Lotyšsku má hostit nová multifunkční aréna pro 12 tisíc lidí v Rize, jejíž stavba by měla být dokončena do února 2006.

Druhou halou bude stávající stadion v Rize, který bude přebudován na hokejový stánek pro šest tisíc fanoušků.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze