Reportáž skončila 26. 12. 2015 15:35

MS hokejistů do 20 let: Česko - Rusko

Zápas juniorského šampionátu ve Finsku komentuje Michal Miškovský

Česko vs. Rusko 1:2 po nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Navzdory prohře na nájezdy Češi odehráli solidní vstupní zápas, další utkání na šampionátu je čeká v pondělí od 13 hodin proti Slovensku.
3. série: Kaše musel proměnit, ale Georgijev chytil i třetí český nájezd a zajistil Rusům výhru 2:1 po nájezdech.
3. série: Lauta mohl rozhodout, ale Vaněček ještě udržel naději na českou výhru. Stav: 0:1.

Sestavy

Sestavy

Česko:Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín, Zbořil, Ščotka, Rašner, Hronek, Mikliš – Zacha, Špaček, Smejkal – Chlapík, Lakatoš, Kaše – Stránský, Veselý, Tomášek – Voženílek, Ordoš, Šoustal.

Rusko: Georgijev (Samsonov) – Voronkov, Rykov, Bojkov, Provorov, Sergejev, Šaripzjanov, Mukulovič, Žuldikov – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Světlakov, Kuzmenko, Dergačjov – Svěčnikov, Lazarev, Kameněv – Kaprizov, Fazlejev, Lauta.

2. série: Chlapík bekhendovým blafákem přestřelil. Stav: 0:1.
2. série: Polunin chtěl ještě dělat kličku, ale už byl příliš blízko u Vaněčka. Stav: 0:1.
1. série: Lakatoš se také trefil mezi betony, ale mířil těsně vedle. Stav: 0:1.
1. série: Lazarev se rozjel proti Vaněčkovi pomalu, až před bránou zrychlil a propálil ho mezi betony. Stav: 0:1.
65:00
Skončilo prodloužení. Rozhodnou samostatné nájezdy.
63:50
Herní projev českého týmu v prodloužení je velmi solidní, tým trenéra Petra má převahu.
62:15
Kašemu se nepovedl přejezd přes modrou čáru a dostal sám sebe do ofsajdu.
61:43
Další zakončení Hronka, který nahazoval z levé strany a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
61:04
Další české zakončení následovalo z hokejky Hronka, ruský brankář se stihl přemístit.
60:18
V úvodu prodloužení pálil od modré Mašín. Minul ruskou bránu.
60:01
Prodloužení začalo.
Ve třetí třetině byli Češi převážně pod tlakem, ale zahajovací zápas proti Rusku nakonec dovedli v základní hrací době alespoň k remíze. Teď se bude rozhodovat o majiteli bonusového bodu.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:47
Dvě střely Kameněva v poslední minutě. Napoprvé Vaněček vůbec neviděl, podruhé chytil ruskou ránu jistě do náruče.
58:50
Veselý předvedl odvážný a úspěšný průnik pravou stranou, už chystal přihrávku před bránu, kde byli Češi v přečíslení, ale puk neprošel.
58:13
Špaček na pravé straně vjel do útočného pásma, ale Rašner na druhém křídle třetinu ještě nestihl opustit. Český ofsajd.
56:57
Voženílek podél mantinelu nabral solidní rychlost, ale pak ho Rusové zastavili na červené čáře.
55:57
Češi skoro minutu kombinovali v útočném pásmu, drželi puk podél mantinelu, ale k žádné nebezpečné střele se nedostali.
54:45
Přihrávku Kaprizova křížem zblokoval Tomášek mimo ledovou plochu.
53:48
Lakatoš na levé straně odvážně prošel kolem dvou hráčů, po jeho střele se pak natahoval Rašner, ale tečovat ji nedokázal.
52:43
Sklenička podržel puk a projel s ním od vlastní brány až na levé křídlo do útočného pásma.
51:50
Zákrok Vaněčka u pravé tyče.
51:07
Dokonce také české zakončení. Lakatoš zvládl přechod přes útočnou modrou a tvrdě vypálil. Ovšem těsně vedle.
50:05
Po dlouhé době teď Češi alespoň na chvilku kontrolují puk.
49:11
Gól Ruska Rusové vstřelili gól, vyrovnali na 1:1. Ruský tlak sílí a teď se červení dočkali vyrovnávacího gólu. Lauta snad dorážel z metru do odkryté brány za Vaněčka.
48:44
Kaprizov dostal před bránu puk na bekhend a hned to zkoušel. Minul vzdálenější tyč.
48:11
Zakázané uvolnění českého týmu.
47:37
Kaše se dostal k volnému puku mezi kruhy, ale nestihl pohotově vypálit.
47:06
Rusové v náporu po nedůrazné české rozehrávce. Do závěrečné střely skočil Smejkal a gólman Vaněček mu pak přijel poděkovat.
46:11
Bojkov dostal nebezpečnou přihrávku na hranici levého kruhu, jeho střela i s přispěním Vaněčka letěla vedle.
45:23
Češi si předávali puk na útočné modré, Rašner dával kotouč za sebe a rozhodčí odpískal ofsajd.
44:36
Špaček v rohu útočného pásma neudržel koordinaci, upadl a pak mu rozhodčí odpískali přihrávku rukou.
43:51
Mikliš se Ščotkou uklidnili hru za českou bránou a přerušili ruský nápor.
43:02
V plném počtu se Rusové pustili do napadání, ale teď je zastavil ofsajd.
41:35
Rusové jsou v pěti. Přežili střelu Chlapíka, kterou Georgijev neviděl, i nadějné nahození Tomáška zleva.
40:24
Špaček dostal přihrávku na hranici kruhů, srovnal si kotouč a nebezpečně vypálil. Češi zůstávají v útočném pásmu, vhazuje se po pravici ruského gólmana.