Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MS juniorů zná rozdělení do skupin

21 2001
Hradec Králové - Reprezentační hokejové týmy Ruska, Finska, Kanady, Francie a Švýcarska tvoří skupinu, jejíž utkání se budou při následujícím mistrovství světa hráčů do dvaceti let hrát v Hradci Králové. V Pardubicích, kde proběhnou utkání druhé základní skupiny, se představí Česká republika, Švédsko, Spojené státy, Bělorusko a Slovensko. Přestože pořadatelé měli zájem, aby se české mužstvo i v základní skupině představilo v obou městech, nakonec tento záměr museli opustit.

"Vedení některých reprezentací odmítlo na utkání ve skupinách cestovat z jednoho města do druhého, požadovali sehrát všechna utkání na jednom místě," uvedl předseda organizačního výboru šampionátu Zbyněk Kusý.

I z tohoto důvodu odehraje česká reprezentace utkání základní skupiny pouze v Pardubicích. "V Hradci Králové ale budou k vidění atraktivní zápasy, což se dá očekávat především díky účasti Kanady, Ruska a Finska," zdůvodnil rozhodnutí organizačního výboru Kusý.

Česká reprezentace se může v Hradci Králové představit v play off. Dva čtvrtfinálové duely totiž proběhnou v tomto městě. Kteří soupeři zde budou o postup do semifinále bojovat, rozhodne umístění v základních skupinách. Do play off postoupí z každé skupiny nejlepší čtyři týmy.

Závěrečná část šampionátu - semifinále a finále - se odehraje již jen v Pardubicích. Světový šampionát hráčů do dvaceti let bude zahájen 25. prosince tohoto roku úvodními zápasy ve skupinách, nový mistr světa bude znám 4. ledna příštího roku. Titul světových šampionů z minulé sezony bude obhajovat český tým, který na přelomu roku triumfoval v Rusku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze