Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mudroch je rád, že přežil nejdelší sezonu

24 2003
Pardubice - Duelem v ruském Petrohradě skončil pro desítku hokejových reprezentantů sen o startu na letošním mistrovství světa. Ze širšího kádru národního mužstva vypadl i pardubický obránce Petr Mudroch. „Trošku mě to mrzí. Vždyť jsem byl už docela blízko. Na druhou stranu jsem vyřazení čekal. Takže to neberu jako obrovské zklamání,“ prohlásil Mudroch. „Především jsem strašně rád, že jsem mohl reprezentovat, byť to nakonec byly jen dva zápasy, a příjemně ukončit sezonu,“ dodal čtyřiadvacetiletý bek.

Dva mezistátní zápasy s Ruskem jste odehrál bezprostředně po porážce ve finále extraligy. Byla to náplast na zklamání?
Zklamání jsem cítil jen zpočátku, tak hodinu po posledním finálovém zápase se Slavií. Pak už převládla hlavně radost. I druhé místo je přece krásné, stříbro se nezískává každý rok.

Oslav jste si ale asi moc neužil...
To tedy ne. Nebyl na ně čas. Teď to budu muset dohnat.

Jste spokojen se svými výkony v národním mužstvu?
Především mě pozvánka do reprezentace velice potěšila, sešel jsem se tam s výbornými hokejisty. A co se týče zápasů, tak bych mluvil spíše o týmové spokojenosti. Dokázali jsme v Rusku proti kvalitnímu soupeři vyhrát a ukončit sérii porážek s tímto protivníkem, což mě těší.

Cítil jste únavu? Vždyť jste do národního týmu naskočil rovnou po náročném play-off.
Jsem rád, že jsem to přežil (smích). Letošní sezona byla nejdelší v mém životě. Samozřejmě jsem únavu cítil, ale musel jsem ji hodit za hlavu.

Takže váš další program je jasný odpočinek a nabírání sil před letní přípravou.
Přesně tak. Teď se na týden pojedu někam schovat a budu si užívat volna. A už se těším na regeneraci v Lázních Bohdaneč, kterou absolvujeme s celým týmem.

Nejste po tak dlouhé sezoně přesycen hokejem? Bude vás třeba vůbec zajímat letošní mistrovství světa?
Určitě se na pár zápasů v televizi podívám, ale rozhodně se nebudu dívat na všechny.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze