Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Multiarena získala pozemky na Hagiboru

26 2001
Praha - Sdružení finských investorů Multiarena Praha získalo souhlas vlastníků posledního sporného pozemku v Praze na Hagiboru, kteří jako poslední bránili vydání územního rozhodnutí k výstavbě víceúčelové sportovní haly. Odbor územního rozhodování pražského magistrátu proto dnes znovu obnovil řízení. Podle pracovnice odboru Elišky Kolářové se však úředníci musejí ještě vypořádat s mnoha připomínkami, které podala vesměs občanská sdružení. "Myslím, že vydáme kladné územní rozhodnutí," poznamenala ale Kolářová.

Bez bližších podrobností upozornila, že by v něm bylo mnoho různých podmínek.

Celý proces, který byl přerušen 14. června, by měl skončit v nejbližších dnech. Multiarana podle slov jednatele Rafaela Karpíška i nadále počítá ve svém projektu s Hagiborem, přestože pražští radní 19. června nabídli ke stavbě haly, která je podmínkou k uspořádání hokejového mistrovství světa v roce 2004, pozemky na Maninách.

"Ještě nám nikdo nic oficiálně nenabídl. Jednal jsem pouze se starostou Prahy 9 Řihákem, který nám nabízel bývalé prostory ČKD," uvedl Karpíšek. Ty jsou totiž další možnou lokalitou, která je spojována s výstavbou haly, a má podporu akciové společnosti Sazka.

K prvnímu oficiálnímu kontaktu mezi magistrátem a sdružením finských podnikatelů ohledně Manin by mohlo dojít až v závěru týdne, neboť ve čtvrtek o nich budou jednat pražští zastupitelé. Primátor Jan Kasl favorizoval variantu Manin a spojil si s ní aktivitu Sazky, která by podle něj arénu stavěla právě tam. Sazka však podle úterní tiskové zprávy s touto
eventualitou nepočítá.

"Pozemky na Maninách nepovažuje Sazka z mnoha důvodů za vhodný prostor pro stavbu haly," uvádí se ve zprávě, podle níž představitelé Sazky nikdy neuvažovali, že by stavěli právě zde. Zástupci vlastníků Sazky už 14. června nabídku primátora Kasla odmítli.

Tisková mluvčí společnosti Stanislava Doubravová již dříve uvedla, že Sazka nabídla svou pomoc v situaci, kdy to vypadlo, že se v České republice MS neuskuteční a byl to návrh, jak pomoci z tíživé situace. Nyní je připravena jednat o své pomoci pouze v případě, že Multiarena od své aktivity odstoupí.

Za největší problém Manin Sazka považuje absenci výběrového řízení, ve kterém by měly být pozemky, patřící městu, přiděleny rovnou jednomu investorovi. "Takový postup by v budoucnosti mohl vyvolat podezření z neobjektivního rozhodování. Jsme si vědomi, že by výběrové řízení znamenalo výrazné zdržení stavby. Sazka je proto připravena jednat o výstavbě haly na pozemcích bývalé ČKD Lokomotiva v Praze Vysočanech," píše se v zprávě Sazky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze