Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musil lákal Píšu na výbornou partu

16 2001
Pardubice - Kolonie českých hokejistů v zámořské NHL se v příští sezoně opět rozroste. Novým přírůstkem je pardubický obránce Aleš Píša. Před třemi týdny si ho na draftu jako 272. hráče v pořadí vybral Edmonton Oilers a v pátek Píša s tímto klubem podepsal roční smlouvu. "S podmínkami jsem nadmíru spokojen," pochvaloval si Píša. Dvoucestnou smlouvu se specifikovanými podmínkami pro případ, kdyby byl poslán na farmu, mu klub nabídl kvůli věku. "Za rok ale mohu chtít jednocestnou," uvedl obránce.

V angažmá v Edmontonu však po draftu příliš nevěřil. "Vždyť jsem byl draftován tak daleko," tvrdí Píša. "Začal jsem trošku doufat až asi týden po draftu, když jsem hovořil s Františkem Musilem. Prozradil mi, že Edmonton má o mě zájem," dodal pardubický hokejista. S Musilem se však v edmontonské obraně asi zřejmě už nepotká, neboť ostřílený matador uvažuje po vleklých zdravotních potížích o ukončení aktivní kariéry. "Naznačil mi, že už asi nebude hrát," prozradil bek.

Musil, který v zámoří odehrál 15 sezon, byl pro Píšu cenným informačním zdrojem. "Prozradil mi, že klub není příliš bohatý, ale je tam dobrá parta. Podle jeho názoru bych se mohl v jejich obraně chytit, ale vše bude záležet především na mně a mých výkonech," řekl Píša. Dvoucestná smlouva ho však může poslat i na farmu. Toho se však nebojí. "Samozřejmě se to může stát a počítám s tím. Je to však velká příležitost. Něco takového se už nemusí opakovat," prohlásil Píša. "Do zámoří však odcházím s cílem udržet se v prvním týmu," dodal obránce, který má pro úvod nové sezony české extraligy stop na 15 soutěžních zápasů za napadení rozhodčího.

S návratem do Pardubic v průběhu příští sezony však nepočítá. "Ve smlouvě nemám uvedeno, že bych eventuálně místo farmy mohl jít do Pardubic. Záleželo by zřejmě na domluvě. Počítám však spíše s tím, že celý rok strávím v Kanadě," řekl Píša. Do zámoří by se měl vydat zřejmě v polovině srpna. "Už se mě z Edmontonu ptali, kdy přiletím a jak budu trénovat. Zatím však zůstanu tady, protože v Pardubicích jsou pro trénink dobré podmínky," uvedl obránce. Připravovat se bude s pardubickým týmem, s nímž půjde i poprvé na led. Nezůstane však jen u toho. "Už jsem začal trénovat sám. Budu si sám přidávat, abych odešel do zámoří co nejlépe připraven," prozradil Aleš Píša.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze