Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musil se kvůli hokeji musí naučit anglicky

3 2003
Liberec - Vzhůru za hokejovou exotikou vyrazil hokejový útočník Mojmír Musil. V pondělí si sbalil věci a odletěl do Londýna, kde oblékne dres místních Racers. „Vůbec nevím, do čeho jdu, ale těším se. Nějak to dopadne,“ usmíval se známý pohodář těsně před odletem. „Dostal jsem od Liberce zelenou k odchodu, tak jsem toho využil.“

Musil má v extraligovém Liberci smlouvu do 30. dubna příštího roku. Do té doby bude v londýnském prvoligovém klubu hostovat.

„Budu tam do konce sezony a pak se uvidí. Když se bude dařit, bude to pro mě krok dál. Když ne, tak se vrátím domů,“ přemítá devětadvacetiletý hokejista.

Mojmír Musil zažil v Liberci krásné časy. Před dvěma lety se velkou měrou zasloužil o postup Bílých Tygrů do extraligy. Z útoku Rozsíval - Musil - Jankových se soupeřům klepala kolena. Musil se stal nejproduktivnějším hráčem základní části soutěže.

Jenže v extralize ho nejprve brzdilo zranění a pak se postupně vytrácel ze sestavy.

Na jaře Musil pomáhal Kladnu k návratu do nejvyšší soutěže a v nové sezoně ho Liberec nabídl dalším klubům. V extralize nebyl zájem, ozvalo se však prvoligové Ústí nad Labem.

Jenže pak vstoupil do hry tým z Anglie.

„Neměli jsme důvod Mojmírovi nevyhovět. Nabídka Angličanů byla navíc výhodnější, než od Ústí. Jak pro hráče, tak pro náš klub,“ uvedl liberecký manažer Ctibor Jech.

V Elite Ice Hockey League, což je oficiální název nejvyšší britské soutěže, hraje osm nejlepších týmů z ostrovů. London Racers jsou beznadějně poslední. Ve 24 utkáních získali pouhé tři body. Ligu vede severoirský Belfast před Sheffieldem a Nottinghamem.

„Že jsou nelichotivě poslední, to vím. Začali hrát letos a budují tým,“ říká Musil.

Šéf londýnského klubu Roger Black si od Musila hodně slibuje. „Mojmír je zkušený útočník ze špičkové evropské soutěže. Věříme, že nám opravdu pomůže. Potřebujeme střelce a on během své kariéry dokázal, že góly dávat umí. Těším se, až oblékne dres Racers a až s ním začneme dosahovat výsledků, jaké si zasloužíme,“ uvedl Black na klubovém internetu.

Mojmír Musil se v Londýně setkal s dalším Čechem, Lukášem Filipem, bývalým hokejistou Slavie a Chomutova. Ten je s devíti kanadskými body nejproduktivnějším bekem London Racers.

Filip by měl Musilovi pomoci zabydlet se v Londýně i v klubu. „S tou pomocí to ale nebude až tak horké. Lukáš totiž říkal, že umí stejně dobře anglicky jako já. To znamená vůbec. Prý vytvoříme dobrou dvojku,“ směje se vyhlášený šprýmař, který se mezi libereckými spoluhráči proslavil také domácí výrobou jablečné pálenky.

„No jo, v angličtině jsem vážně slabý. Věřím tomu, že se tam něco naučím.“
Pozoruhodností je, že jedním z hlavních sponzorů londýnského klubu je českobudějovický pivovar Budvar.Najdete na iDNES.czmobilní verze